Gigi Becali nu va renunța la Olimpiu Moruțan pentru o sumă mai mică de 15 milioane de euro. Patronul lui FCSB a dezvăluit că Galatasaray n-a înaintat, până acum, nicio ofertă.
Gigi Becali: "Sub 15 milioane nu-l dau pe Olimpiu Moruțan"
"Nu scad niciun preț, iar cine îl vrea pe Moruțan trebuie să stea cu mine de vorba de la 15 milioane de euro. Sub prețul ăsta nu îl dau nimănui. Galatasaray nu mi-a făcut nicio o ofertă concretă. Așa că au întrebat pe la Giovanni sau pe la unul și altul este altă problemă. Însă turcii nu mi-au trimis vreo ofertă așa cum a facut Parma pentru Dennis Man", a spus Gigi Becali pentru Pro Sport.
Olimpiu Moruțan mare are contract cu FCSB până în iunie 2023. El are 4 goluri și 10 pase decisive în 18 meciuri de Liga 1 disputate în acest sezon. 1,3 milioane de euro valorează Moruțan, conform Transfermarkt.
Gigi Becali își face echipă în jurul lui Olimpiu Moruțan
Finanțatorul lui FCSB se lasă greu convins de calitatea unui fotbalist. Cu toate acestea, Moruțan a reuși să-i "fure" ochiul lui Becali, care vrea să-l facă "decar".
"Oricum, Morutan trebuie să mai aibă răbdare. Eu vreau să câștigăm campionatul cu el în echipă. Mulți oameni îmi spun să îi dau numarul 10, dar o să vină și timpul ăsta. Încă este Tănase la echipă. Acum nu o să joace că am înțeles că este accidentat”, a mai spus Gigi Becali.
Moruțan este la FCSB din 2018, când FCSB l-a transferat de la Botoșani pentru 700.000 de euro. El nu va face parte din lotul lui Toni Petrea pentru meciul cu Chindia Târgoviște, programat sâmbătă în etapa 24 din Liga 1, fiind accidentat.
- Olimpiu Moruțan, dorit de Galatasaray
- Reacția lui Gigi Becali
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Reacţia lui Dan Petrescu după ce a intrat pe noul stadion din Ghencea: “Am fost şocat”
- Darius Olaru, despre meciurile FCSB-ului din Ghencea: “E cumva ciudat. Parcă mă simt mai mult acasă pe Arenă”
- Revenire importantă la FCSB, înainte de Supercupa României. Anunțul lui Mihai Stoica: “Poate juca”
- Gigi Becali a plătit o sumă importantă pentru a-l aduce la FCSB, iar acum e aproape să semneze în Liga a 3-a
- Adrian Mititelu „a tunat și fulgerat” după ce FCU Craiova a fost depunctată: “Abuz în serviciu! Fac plângere”