Închide meniul

Gigi Becali, cerință obligatorie pentru Dinu Todoran: “Numai asta mă interesează!” Ce se va schimba la FCSB în sezonul următor

Alexandru Ivan Publicat: 17 iunie 2021, 16:20

Comentarii
Gigi Becali, cerință obligatorie pentru Dinu Todoran: Numai asta mă interesează! Ce se va schimba la FCSB în sezonul următor

Gigi Becali, în război cu Rapid

FCSB a fost echipa cu cele mai multe goluri marcate în stagiunea precedentă a Ligii 1. Roș-albaștrii au dat și golgheterul campionatului, pe Florin Tănase, care a marcat 24 de goluri în campionat. Se pare că Gigi Becali și-a dezvoltat apetitul ofensiv.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, cerință obligatorie pentru Dinu Todoran la FCSB

Becali i-a cerut lui Todoran să continue pe această tradiție, ba chiar să aducă îmbunătățiri. Patronul roș-albaștrilor vrea să vadă un pressing sufocant din partea jucătorilor săi în stagiunea următoare.

“Le-am cerut doar să antreneze posesie, posesie, posesie. Vreau să antrenezi posesia, mingea să fie numai la noi, că până la urmă adversarul cedează dacă faci posesie. Numai asta mă interesează. Noi nu avem jucători de forță, ci tehnici, atunci antrenează posesia.

Și presing, normal. Dacă vrei să fii mare fotbalist, când ai pierdut mingea trebuie să intri imediat în presing. Asta am jucat atunci când eram cu Reghe, asta făcea el. Pierdeam mingea și pac!, imediat recuperam”, a declarat Gigi Becali, la Pro X.

Dinu Todoran și-a ales deja strategia

Dinu Todoran știe deja și ce sistem vrea să impună la FCSB. Cu atâtea „perle” pe mâna sa, presiunea va fi uriașă la clubul lui Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

Sunt o persoană sinceră iar ca antrenor sunt foarte bine organizat, îmi place sistemul 4-3-3”, a spus Dinu Todoran.

Spre deosebire de Todoran, Toni Petrea, fostul antrenor de la FCSB, obișnuia să folosească sistemul 4-2-3-1. 28 de victorii, 8 remize și 13 înfrângeri au adunat roș-albasțrii sub conducerea fostului tehnician.

Dinu Todoran a fost anunțat la FCSB imediat după ce Gigi Becali a fost refuzat de Marius Șumudică. 5.000 de euro pe lună va încasa acesta la cârma roș-albaștrilor. Todoran a fost favoritul lui Gigi Becali datorită credinței sale.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:44
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
21:38
Daniel Bîrligea, apt pentru derby-ul cu Rapid. Veste excelentă pentru FCSB
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 5 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și