Patronul FCSB este convins că suporterii vor strânge banii necesari pentru ca Dinamo să ia licența, însă problemele clubului vor rămâne.
"Părerea mea e că ăia 180.000 de euro sunt un fleac. Vor fi plătiți de suporteri, că ăștia ai lui Dinamo sunt mai bogați.
Ei vor strânge si vor plăti. Dar problema lor e că vor muri după aia. Pentru că la fotbal trebuie bani”, a spus Gigi Becali la Pro X.
Gigi Becali: "Dinamo e un club greu"
Gigi Becali a dezvăluit și câși bani ar trebui să bage în club viitorul patron, după ce Ionuț Negoiță a anunțat că se retrage și nu mai bagă bani. În cazul în care rezultatele vor lipsi, suporterii pot face haos la club.
”La Dinamo trebuie să vină unul care să bage 10 milioane, să cumpere 6-7 jucători și după să se bată la campionat. Dinamo nu are un patron care să conducă bine, dacă ar avea un conducător bun, atunci suporterii ar face spectacol acolo. Negoiță trebuie respectat pentru a ținut-o în viață pe Dinamo. Eu nu vreau să jignesc sau să critic, dar la un club ca Dinamo riști. Te bagi, dar nu te bagi cu 3 milioane. E club greu, vin ăia și îți sparg mașina, vin în fața casei, sunt fanatici", a mai spus Gigi Becali.
- Fanii fac chetă pentru ca Dinamo să ia licența
- Gigi Becali e convins că aceștia vor strânge cei 180.000 de euro
- Patronul FCSB îl avertizează pe viitorul investitor de la Dinamo
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Adrian Mititelu deschide proces la TAS după ce l-a pierdut gratis pe Bauza! Suma uriaşă pe care o cere: „Şi-au asumat”
- George Ganea a schimbat iar echipa! Cu cine a semnat fiul lui Ionel Ganea
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii

































