Închide meniul

Gigi Becali i-a găsit deja înlocuitori lui Olimpiu Moruţan. “I-am promis lui Edi Iordănescu trei jucători din România”. Primul nume anunţat de patronul lui FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 august 2021, 16:33

Comentarii
Gigi Becali i-a găsit deja înlocuitori lui Olimpiu Moruţan. I-am promis lui Edi Iordănescu trei jucători din România. Primul nume anunţat de patronul lui FCSB

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Becali va încasa 5.7 milioane de euro în schimbul internaţionalului român. 510.000 de euro vor ajunge în conturile lui FC Botoşani. Finanţatorul roş-albaştrilor este dispus să îi achite chiar şi mai mulţi bani prietenului Valeriu Iftime.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali i-a găsit deja înlocuitori lui Olimpiu Moruţan

Hervin Ogenda este primul pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali. Atacantul francez de 26 de ani a înscris două goluri în primele şase etape de campionat. L-a “cucerit”
pe finanţatorul roş-albaştrilor chiar în disputa de aseară, cu Rapid, scor 0-2. A impresionat chiar dacă nu a reuşit să marcheze.

I-am spus şi lui. Edi face ce vrea. I-am spus că îl vând. A zis că sunt bani foarte mulţi. I-am promis trei jucători din România. El îi vrea. Unul l-am văzut eu aseară. Nu sunt de la Rapid. Unul care îmi place mie mult, Ongenda“, a spus Gigi Becali, la digisport.ro.

FC Botoşani l-a vândut, la începutul anului trecut, pe Ogenda la Chievo. A primit 500.000 de euro. Francezul s-a întors la echipa lui Croitoru din postura de jucător liber de contract. Acum are o cotă de piaţă de 650.000 de euro, potrivit Transfermarkt.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 5 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și