Închide meniul

Gigi Becali i-a stabilit noul preţ lui Octavian Popescu! “Nu trebuie să dispere că nu pleacă acum”

Antena Sport Publicat: 5 iulie 2021, 14:15

Comentarii
Gigi Becali i-a stabilit noul preţ lui Octavian Popescu! Nu trebuie să dispere că nu pleacă acum

Hepta

“Octavian Popescu e încă un copil și nu am de gând să-i dau drumul după doar un an, că n-am înnebunit. Dennis Man câți ani a jucat la noi până să plece la Parma? Așa cu nu mă grăbesc cu Octavian Popescu. Dar un lucru să fie clar: pe Octavian Popescu nu-l dau sub 25.000.000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noi de ce să nu vindem fotbaliști la prețurile pe care pleacă în străinătate jucătorii sârbi? Ai noștri ce au? Noi de ce să nu vindem fotbaliști de la 20.000.000 în sus? Octavian Popescu nu trebuie să dispere că nu pleacă acum”, a spus Becali, citat de prosport.ro.

Gigi Becali a refuzat 13 milioane de euro pe Octavian Popescu

Fost agent FIFA, Victor Becali deţine firma care îl reprezintă pe Octavian Popescu. El a confirmat oferta de 13 milioane de euro despre care Gigi Becali a spus că ar fi fost de la Juventus.

“O refuz pentru că e un jucător pe care poţi să iei 50. Dacă-l dai pe ăla care poţi să iei 50 cu 13, nu o să mai iei niciodată 50! Am o perlă, o să iau 50! E jucător de geniu, nu-l scoate nimeni din echipă. Peste trei ani, poate o să iau 100.

Din Italia e oferta, mi se pare că Juventus. Sunt mai multe cluburi care-s interesate. Când vorbeam cu unii, mă sunau alţii. Eu l-am botezat, l-am făcut creștin-ortodox”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport, luna trecută.

Reclamă
Reclamă

Pe lângă cele 13 milioane de euro, Gigi Becali ar fi urmat să păstreze și 15% din drepturile pentru Octavian Popescu. Transferul l-ar fi depășit pe cel al lui Dennis Man la Parma.

“Alţii se roagă să ajungă un jucător acolo. Gigi a refuzat-o! Să vedem când va veni una de 25 de milioane de euro ce va zice, sau de 30 de milioane. Acest jucător e pe buzele multor manageri, manageri care decid. Viitorul joacă în favoarea lui, dar trebuie să îşi dea seama că trebuie să mai dea mai mult, mai mult”, a spus Giovanni Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:19
VideoJurnal Antena Sport | Florian Haită s-a lovit într-un fier de lângă teren
20:16
VideoJurnal Antena Sport | Povestea merge mai departe
19:39
Leo Grozavu, furios după FC Argeș – FC Botoșani 0-0: „Luptă oarbă”
19:24
Mohamed Salah s-a întors la Liverpool şi a atins o nouă bornă impresionantă! Performanţa realizată în victoria cu Brighton
19:18
Filipe Coelho, îngrijorat înaintea jocului cu Hermannstadt: „Nu am avut mult timp să pregătim acest meci”
19:02
Rapid – Oțelul LIVE TEXT (20:30). Giuleștenii vor să-și mărească avansul în fruntea Ligii 1. Echipele de start
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
Citește și