Închide meniul

“Gigi Becali nu se poate abține!”. Fanii lui FCSB, mesaj pentru patron după anunțul că Edi Iordănescu ar putea pleca de la echipă

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 octombrie 2021, 23:36

Comentarii
Gigi Becali nu se poate abține!. Fanii lui FCSB, mesaj pentru patron după anunțul că Edi Iordănescu ar putea pleca de la echipă

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Liderul Peluzei Nord a anunțat că își dorește cu orice preț ca Edi să rămână. Mai mult, așteaptă ca Gigi Becali să se țină de cuvânt și să se retragă din viața publică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Suporterii lui FCSB, mesaj de susținere pentru Edi Iordănescu

Nici nu vreau să îmi închipui așa ceva. Edi este un om cerebral și știe că se mai întâmplă și lucrurile astea, dar noi îl susținem din toate punctele de vedere, suntem alături de el, suntem alături de echipă. Restul mai puțin ne interesează.

Am văzut și noi comentariile patronului. Nu se poate abține, mai scapă câte una d-asta că na… presa să mai aibă subiect. Dar noi sperăm ca lucrurile să meargă bine și Edi să continue ce are de continuat și să mergem mai departe.

Nu cred că va mai continua. Astea au fost niște lucruri care au venit după o perioadă de stand-by. Sperăm să o facă în continuare (n.r. să stea în afara vieții publice) și să îi lase pe Edi și pe Meme să își facă treaba acolo, pentru că acum suntem și într-o situație urâtă cu jucătorii.

Sperăm ca jucătorii să treacă prin această pandemie cu bine și sperăm să avem echipă completă, ceea ce nu cred nici eu, sau măcar să avem jucători disponibili. E cam greu, dar poate reușesc să amâne meciul din această etapă, să avem și noi măcar patru rezerve pe bancă”, a spus Gheorghe Mustață pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Edi Iordănescu a semnat un contract valabil până la finalul sezonului şi are un salariu lunar de 15.000 de euro. El va încasa o primă de 100.000 de euro dacă o va face pe FCSB campioană pentru prima dată după o pauză de 7 ani! Are o clauză de 500.000 de euro dacă va fi demis, cât timp echipa are şanse să îşi îndeplinească obiectivele.

Edi poate rupe contractul unilateral în situaţia în care finanţatorul va critica antrenorul sau jucătorii în public, dar şi dacă patronul va da ordine ca un jucător să joace, sau să fie scos din lot. Este dispus să profite de această clauză pe care o are în contract.

Gigi Becali, primele reproșuri din mandatul lui Edi Iordănescu

Gigi Becali tocmai a recunoscut că i-a transmis lui Edi Iordănescu că nu este mulțimit de maniera de joc în care se exprimă echipa.

Reclamă

E foarte bine că Edi câștigă meciurile, dar nu suficient. Eu i-am spus și lui treaba asta. Dacă nu joacă echipa, degeaba. Eu vreau ca FCSB să marcheze și să aibă posesia. Deocamdată mâna lui Edi nu s-a văzut până acum, dar o să vedem peste câteva luni. El, săracul (n.r. Edi Iordănescu), nu a avut un jucător pe nume Florin Tănase. Când intră Tănase în teren e altceva, el este cheia FCSB-ului. Nu i-a avut nici pe Coman, pe Octavian Popescu”, a spus Gigi Becali la realitateasportivă.net.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:24
Antrenorul lui Inter d’Escaldes ştie că are şanse minime să o bată pe FCSB: “Cel mai dificil adversar”
11:04
Avertisment pentru Mircea Lucescu! Probleme pentru tricolorii din străinătate: Situaţie ingrată pentru Drăguşin
10:53
Universitatea Craiova speră la titlu în primul sezon după plecarea lui Mitriţă: “Calculele, simple şi logice”
10:30
Anunţul specialiştilor înaintea debutului european al FCSB! Disputa cu Inter d’Escaldes, pe Antena 1
10:11
Luis Enrique n-a vrut să audă de Mbappe înainte de meciul cu Real Madrid. Cum a prefaţat partida de la CMC
10:06
Verdict despre noul transfer al celor de la Rapid! Ce spune Mihai Stoica despre Antoine Baroan: “Nivelul, foarte slab”
1 EXCLUSIVCum arată echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Inter Club d’Escaldes, din Liga Campionilor! 2 Gigi Becali a tăiat bugetul academiei FCSB: “La revedere! N-am nevoie de 50 de lei de la părinţi” 3 Daniel Pancu i-a făcut praf pe tricolorii U21: “Să-i ferească Dumnezeu să-i mai prind la vreo echipă” 4 Suma uriaşă pe care a plătit-o Universitatea Craiova pentru Al-Hamlawi! Ce salariu va avea palestinianul 5 Transferul de la Universitatea Craiova care l-a dat pe spate pe Mihai Rotaru: “Unul dintre marile câştiguri” 6 Gigi Becali, mesaj direct pentru Adrian Mititelu! Ce spune despre transferurile lui Juan Bauza şi Blănuţă
Citește și