Alexandru Buzbuchi şi-a încheiat contractul cu Viitorul, anunţul fiind făcut pe site-ul oficial de dobrogeni.
Alexandru Buzbuchi s-a despărţit oficial de Viitorul
"După 11 ani în cadrul Academiei Gheorghe Hagi și FC Viitorul Constanța, portarul Alexandru Buzbuchi și-a încheiat contractul cu formația noastră.
În vârstă de 26 de ani, Buzbuchi a participat la toate realizările echipei de seniori: promovarea în Liga 1, titlul național în 2016/2017, câștigarea Cupei și Supercupei României în 2019.
FC Viitorul Constanța îi mulțumește pentru evoluțiile în tricoul negru-albastru și îi dorește mult succes în continuare", se arată pe site-ul oficial al Viitorului.
Astfel, Gigi are posibilitatea să îl aducă pe Buzbuchi, portarul care nu a bifat niciun minut în această ediţie de campionat. El ar putea fi înlocuitorul lui Cristi Bălgrădean, cel care a plecat cu scandal la CFR Cluj.
- FCSB şi-ar putea rezolva o mare problemă
- Gigi Becali poate aduce gratis un jucător pe care l-a mai dorit la echipă
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































