Închide meniul

Gigi Becali s-a enervat pe finul Mirel Rădoi: „Ce cauţi tu la CSA Steaua când ei sunt în scandal cu naşul tău?”

Dragoș Vasile Publicat: 21 iunie 2022, 12:39

Reclamă

Gigi Becali s-a enervat pe finul Mirel Rădoi. Fostul idol al tribunelor din Ghencea a fost prezent la aniversarea a 75 de ani a Stelei Bucureşti. „Militarii” au organizat un eveniment special la care au venit gloriile clubului roş-albastru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali se află în plin scandal cu CSA Steaua, iar decizia luată de finul său l-a enervat. Cu Rădoi în echipă, Steaua a câștigat trei titluri de campioană în Liga 1, în 2001, 2005 și 2006. Gigi Becali l-a vândut pe Mirel Rădoi la Al Hilal, în ianuarie 2009, pentru șase milioane de euro.

Gigi Becali s-a enervat pe finul Mirel Rădoi

„La telefon nu mi-a răspuns. Ce cauţi tu la CSA când ei sunt în scandal cu naşul tău? Acum o să dea replica. Pot să se ducă toţi, n-am nicio treabă. Numai de la Mirel am pretenţii să nu se ducă. Olăroiu nu vrea să se ducă şi oamenii care mi-au fost alături atunci. Nu vreau să se ducă Tătăruşanu. Oamenii care s-au realizat în acea perioadă – Goiam, Mirel Rădoi, Tătăruşanu. N-am pretenţii la toţi”, a declarat Gigi Becali, potrivit sport.ro.

EXCLUSIV | Pawel Golanski, cuvinte uriașe pentru Mirel Rădoi: „Căpitan adevărat!”

Pawel Golanski a vorbit la superlativ de Mirel Rădoi, în studioul AS.ro LIVE. Cei doi au fost coechipieri la Steaua. Polonezul ține minte și acum discursurile din vestiar ale lui Rădoi.

Mirel Rădoi și Pawel Golanski au fost colegi timp de doi ani, între 2007 și 2009. Fotbalistul polonez a fost fascinat de atitudinea lui Rădoi, care își încuraja colegii în cele mai grele momente.

Reclamă
Reclamă

”Rădoi era liderul nostru din vestiar. Eu am jucat cu el doi ani, a plecat. A fost mare jucător, dar cel mai important a fost un căpitan adevărat, așa cum trebuie să fie un căpitan. Era un lider pe teren, în momentele mai slabe striga ‘haideți să atacăm’.

Și în vestiar la fel. Erau 25 de jucători, din mai multe țări, care vorbesc alte limbi. El tot timpul a stat la mijloc. Când a fost conflict, el a fost primul care a venit și a zis ‘băi, stați!’. Am o relație foarte bună cu el, am stat și de vorbă zilele acestea și am mai povestit”, a spus Golanski, la AS.ro LIVE.

Mirel Rădoi aşteaptă oferte să antreneze

Rădoi n-a mai antrenat pe nimeni de când nu mai e selecționer. Așteaptă să primească oferte. Ar antrena chiar și în Liga 1.

Reclamă

„Vom vedea încotro o apuc în noul sezon. Mi-e dor, vreau să antrenez, sper să apară ceva. Dacă nu, continui cu lectura până voi putea pune teoria în practică. Dacă este ceva interesant în Liga 1, de ce nu? Vreau să antrenez o echipă de club.

N-aș putea să spun că în străinătate, pentru că atunci s-ar specula că e campionatul României prea slab pentru Rădoi. Edtiția următoare de campionat va fi una interesantă”, a spus Mirel Rădoi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:18

Neymar s-a accidentat din nou la Santos. A părăsit terenul în lacrimi

10:46

Echipa favorită să câştige Champions League, după stabilirea semifinalelor. Surpriza uriaşă anunţată de un supercomputer

10:30

„O minciună”. Mihai Stoica, o nouă replică acidă pentru Marius Şumudică. Ce i-a transmis antrenorului de la Rapid

10:09

„Mă doare sufletul”. Reacţie tulburătoare după moartea lui Aaron Boupendza. Calvarul prin care trecea fotbalistul

9:50

VIDEODani Carvajal şi Bukayo Saka, aproape de bătaie în Real Madrid – Arsenal. Ce nu s-a văzut la TV

9:29

Programul etapei a 7-a din play-off. Când se joacă derby-ul FCSB – Dinamo

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și