Închide meniul

Gigi Becali s-a răzgândit! FCSB își lasă jucătorii la Jocurile Olimpice. “Am vorbit cu Mirel, mi-e jenă să-l refuz”

Alexandru Ivan Publicat: 21 mai 2021, 22:58

Comentarii
Gigi Becali s-a răzgândit! FCSB își lasă jucătorii la Jocurile Olimpice. Am vorbit cu Mirel, mi-e jenă să-l refuz

Hepta

Gigi Becali își lasă jucătorii la Tokyo. Patronul lui FCSB a negociat cu Mirel Rădoi ce fotbaliști vor merge la Jocurile Olimpice. “Perlele” Moruțan și Olaru încă au interzis, dar Becali îi trimite la Tokyo pe Nedelcu și Perianu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali își lasă jucătorii la Tokyo

“Am vorbit cu Mirel, i-am zis: ‘Băi, finule, o să încerc, că ești tu și mi-e jenă să te refuz definitiv. Nu pot să te refuz, că nu e în regulă!’ O să încercăm să facem tot posibilul să îl ajutăm într-un fel.

Mi-a spus lista și i-am propus pe Perianu și Nedelcu, să fac un compromis. Jucătorii accidentați, meciuri din trei în trei zile. El înțeles. A zis ‘Băi, nașule, nici nu îndrăznesc să îi cer pe Moruțan și Olaru”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

Gigi Becali nu vrea să-și lase vedetele la Tokyo pentru că țintește calificarea în grupele Conference League. Patronul lui FCSB vrea să pună mâna pe bonusul de la UEFA!

“Noi jucăm calificări de 10 milioane în Conference League. Ce facem? Nu mai luăm banii că ne plimbăm la Jocurile Olimpice? Eu am încercat să negociez cu el că e finul meu”, a mai spus Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

Lotul lărgit al României pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo

Regula de participare prevede că fotbaliştii trebuie să fie născuţi după 1 ianuarie 1997, dar fiecare echipă are dreptul la trei excepţii.

Pe lista provizorie mai sunt nume importante precum vedetele din Serie A, Răzvan Marin Valentin Mihăilă şi Dennis Man, dar şi “perlele” pe care Gigi Becali speră să încaseze o avere, Octavian Popescu şi Olimpiu Moruţan.

Alegerile finale pot fi influenţate şi de cluburi. Meciurile de la JO nu sunt date oficiale în calendarul UEFA, iar cluburile nu sunt obligate să accepte selecţionarea jucătorilor.

Reclamă

Programul României la Jocurile Olimpice

România a fost repartizată în grupa B, alături de Noua Zeelandă, Coreea de Sud și Honduras.

22 iulie: Noua Zeelanda – Coreea de Sud
Honduras – România

25 iulie: Noua Zeelanda – Honduras
România – Coreea de Sud

28 iulie: România – Noua Zeelandă
Coreea de Sud – Honduras

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:22
Filipe Coelho, concentrat înaintea meciului cu CFR Cluj: „Nu cifrele o să facă diferența”
18:03
U Cluj – Hermannstadt LIVE TEXT (19:00). Aflăm prima semifinalistă din Cupă. Echipele de start
17:53
Como – Inter LIVE SCORE (22:00). Duel tare între Fabregas şi Chivu în semifinalele Cupei Italiei
17:51
Gigi Becali, făcut praf de un membru al Generaţiei de Aur după ce FCSB a ratat play-off-ul: “Nu înţelege”
17:39
Foto100 de zile până la World Cup 2026: trei outsideri care pot răsturna calculele hârtiei
17:22
Andrei Borza a semnat! Anunţul momentului la Rapid
1 CFR Cluj nu a plătit toţi banii! Ce se întâmplă cu depunctarea ardelenilor 2 Mario Tudose şi Matei Ilie, pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali: “Om m-am făcut” 3 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 4 Steven Nsimba, transfer la o echipă de top din Europa. Lovitură financiară pentru Mihai Rotaru 5 Kyros Vassaras a dat verdictul, după fazele controversate din Farul – CFR Cluj 1-2. Discuţiile din camera VAR, publicate 6 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi
Citește și