"Să își bage mințile în cap", a tunat Becali la adresa lui Andrei Vlad, care riscă să treacă pe bancă, în cazul unei noi gafe.
"Nenea Vlad ăsta cam trebuie să își bage mințile în cap, că a început să doarmă pe el. Gata, s-a dus cu dormitul în poartă la FCSB. Păi, am ajuns să am emoții din nou cu Vlad în poartă?
Acum un an poate că îl înțelegeam, dar acum nu mai accept așa ceva. A apărat meci de meci ca titular și nu mai are nicio scuză", a declarat Gigi Becali, conform Prosport.
Andrei Vlad, pus la zid și de Helmut Duckadam
Vlad a fost pus la zid și de portarul de legendă al Stelei, Helmut Duckadam. "Eroul" de la Sevilla consideră că acesta ar fi putut ieși pe centrare.
"Apoi e greșeala lui Andrei Vlad. În momentul în care ai doar doi fundași care știu să dea cu capul, mai ales după ieșirea lui Miron de pe teren, trebuie să ieși pe centrare.
Mai e și o chestie de reflex și de noroc. E clar că mingea sare din gazon, dar e o fracțiune de secundă care contează. Vlad a făcut însă o greșeală clară la meciul de la Craiova, acolo a fost practic o pasă la portar.
Așa este el, are momente în care-si pierde concentrarea, când e prea sigur de sine. Nu știu dacă e o aroganță afișată sau reală", a spus Duckadam la Digi Sport.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Andrei Vlad a gafat în două meciuri la rând
- Mesajul lui Gigi Becali pentru Andrei Vlad
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo


































