Gigi Becali şi-a găsit atacant pentru sezonul viitor: "Va juca acolo!" Atac la un fost jucător de la FCSB: "Vrei să joci fotbal, măi, băiatule sau nu?!"

Antena Sport Publicat: 27 aprilie 2021, 20:28

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Gigi Becali este patronul FCSB

• Un atacant, propus lui Gigi Becali
  • Atac la un fost jucător de la FCSB

"Aguero de România" poate reveni la FCSB direct în primul 11. Cristi Dumitru a marcat un gol fantastic în partida dintre FC Argeş şi UTA, scor 4-1. Acesta a marcat al treilea gol al echipei sale, cu o scăriţă de efect. Execuţia reuşită i-a luat ochii lui Ioan Andone.

"E o opțiune pentru FCSB. Golul cu UTA a fost marcat cu sânge rece o execuție superbă. Cred că va juca acolo din sezonul următor”, a spus Ioan Andone la Telekomsport.

Cristi Dumitru a fost împrumutat în trecut şi la Academica Clinceni.

Dumitru este pariul lui Mihai Stoica. Mai mult, oficialul FCSB l-a comparat pe Cristi Dumitru cu Kun Aguero.

Ioan Andone i-a luat apărarea lui Gigi Becali şi l-a făcut praf pe Adi Petre

Ioan Andone a vorbit şi despre adversarul lui Cristi Dumitru în FC Argeş – UTA, Adrian Petre.

Atacantul naţionalei de tineret a României nu a confirmat la FCSB, iar Becali a decis să renunţe la el. Petre se pare că nu şi-a regăsit forma de la Esjberg nici la UTA. În partida de la Piteşti, Petre a rezistat pe teren doar 64 de minute. Evoluţia fostului atacant de la FCSB l-a dezamăgit pe Ioan Andone.

La Adi Petre e o chestie de dorință și de voință. Vrei să joci fotbal, măi, băiatule sau nu? S-a spus că la FCSB nu s-a impus din cauza presiunii puse de Gigi Becali, dar iată că nu e chiar așa.

Vine aici, la UTA, și trebuie scos din teren prin minutul 60 că îl ia tensiunea, nu mai poate respira”, a mai spus Ioan Andone.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! 19:54 Englezii nu îi dau României nicio şansă la EURO 2024! Verdict dur pentru grupa „tricolorilor” 19:11 CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie 18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în scandalul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” 17:42 Dani Alves şi Robinho, desfiinţaţi de un fost coechipier: „Dacă îi făceau asta fiicei mele, nu mai eram la interviu acum” 16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei Vezi toate știrile
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB
Liga 1 • 12:09
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol”
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care "este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024"
Liga 1 • 11:15
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024”
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul
Liga 1 • 10:10
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul - FCSB
Liga 1 • 27 mart., 19:58
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!”
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia - România
Extra • 27 mart., 12:28
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia – România! Ce banner au afişat