Închide meniul

Gigi Becali, singur împotriva tuturor! De ce se teme patronul FCSB. ”Sunt numai împotriva mea!”

Antena Sport Publicat: 21 mai 2020, 16:31

Comentarii
Gigi Becali, singur împotriva tuturor! De ce se teme patronul FCSB. ”Sunt numai împotriva mea!”

Gigi Becali, singur împotriva tuturor! De ce se teme patronul FCSB. ”Sunt numai împotriva mea!”

Becali susține că singurul său ”aliat” ar fi Valeriu Iftime, patronul de la FC Botoșani. Între FCSB și Botoșani au existat mai multe schimburi de jucători în ultimii ani, iar latifundiarul din Pipera vrea să îl aducă din vară pe Andrei Chindriș de la moldoveni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali: ”Există antipatii și simpatii, dar sunt împotriva mea”

”Nu mai există aranjamente. Există antipatii și simpatii, dar acestea sunt numai împotriva mea. Nu se asociează împotriva mea, dar când nu mai au nimic de câștigat, și este în joc persoana mea, fac în așa fel încât să fie împotriva mea.

Din cauza invidiei și a răutății. Fără bani. Nu există înțelegeri, doar ură împotriva lui Becali. Dacă va fi Iftime la mijloc, va fi cu mine. El ține cu mine. Omul a câștigat mulți bani cu mine, mai are niște procente la unii jucători. 

Dacă joacă CFR în ultima etapă cu o echipă care nu mai are nimic de câștigat, știi ce face antrenorul… se duce în vestiar și le dă de înțeles jucătorilor să nu se bage, pentru că ei nu sunt cu Becali și o lasă mai moale. Așa se întâmplă", a spus Becali, pentru Digi Sport.

Becali ține de bani în cazul transferurilor lui Man și Coman

Gigi Becali e convins că poate da lovitura cu transferurile lui Dennis Man și Florinel Coman, însă așteaptă ca pandemia să se termine și să îi vândă pe un preț mai mare.

Reclamă
Reclamă

Mai multe cluburi au fost interesate de cei doi fotbaliști, dar ofertele au fost mai mici de 10 milioane de euro, motiv pentru care Becali nu a fost mulțumit.

”Tot ce crește în Europa, crește și la noi. Un jucător pe care-l vindeam cu 10 milioane, o să pot să cer 15 milioane de euro, pentru că o să crească sumele. Se așteaptă o scânteie, ca un șeic din ăla să dea două, trei sute de milioane pe un jucător și o să înceapă toți”, a mai declarat Becali, pentru sursa citată.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
5:57
LIVE VIDEOCursa Marelui Premiu din Las Vegas e ACUM (Antena 3 CNN și AntenaPLAY). Lando Norris, în pole-position
23:40 22 nov.
Să fie ultimul meci pentru pentru Charalambous și Pintilii? Gigi Becali: “E și vina antrenorilor!”
23:37 22 nov.
Elias Charalambous a răbufnit după remiza cu Petrolul: „Cum să nu fiu îngrijorat?”
23:26 22 nov.
Fabulos! La un an după ce s-a retras, fostul jucător de la FCSB a semnat! La ce echipă va evolua
23:09 22 nov.
Gigi Becali a găsit vinovații după 1-1 cu Petrolul: „A dormit în ghete”
23:04 22 nov.
Gigi Becali e la pământ! Și-a pierdut orice speranță după FCSB – Petrolul 1-1: “Nu mai cred în echipa asta”
1 Are 50 milioane de euro în cont, dar pe masă are muşama “ca la sat”. De ce sportivul de top stă tot cu părinţii 2 Crimă şocantă în faţa stadionului Da Luz! Liderul ultraşilor Benficăi a fost împuşcat în cap! 3 Fotbalist din România, transferat în Serie A pentru 7 milioane de euro. Giovanni Becali poartă negocierile 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu de la Las Vegas. Max Verstappen, pe doi 5 Afacerea care l-a ruinat pe Ciprian Marica. Cum a risipit 2 milioane de euro: “Investiții prost făcute” 6 FotoVeste dramatică despre Valentin, singurul fiu rămas în viaţă al cuplului Elena şi Nicolae Ceauşescu. Suferă de o boală gravă
Citește și