Patronul FSCB nu mai vrea să îl vadă în echipă pe Ante Vukusic. Acesta a bifat doar 3 apariţii în tricoul celor de la FCSB: două în Liga 1 şi una în Cupa României. A fost suficient pentru ca Gigi Becali să îi caute înlocuitor, scrie sport.ro. De altfel, Vukusic nici nu a fost în lot pentru meciul cu Hermannstadt.
Ante Vukusic a venit cu planuri mari la FCSB
"Nu simt nicio presiune, am venit aici pentru că ştiu că sunt un jucător de calitate. Nu am reuşit să câştig titlul cu Olimpia Ljublijana, sper să o fac cu FCSB. Nu mă gândesc la patron. Îmi doresc să dau gol, sunt atacant. Azi nu am dat gol, dar sper să dau la următorul meci", spunea Ante Vukusic după debutul de la FCSB, conform Digisport.
Ante Vukusic a mai fost ofertat de două echipe din Liga 1. A mai fost dorit de Academica Clinceni şi de Sepsi. A acceptat propunerea lui FCSB şi poate debuta sâmbătă, în meciul cu Poli Iaşi.
- FCSB are 3 înfrângeri consecutive
- Gigi Becali s-a săturat de un jucător
- Campionatele Europene de tenis de masă sunt exclusiv pe AntenaPLAY, în perioda 12-19 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil
- Corneliu Papură, demis de Mihai Rotaru
- Adrian Mititelu, atac dur la Răzvan Burleanu după scandalul de la Adunarea Generală FRF: “Clanul lui e în agonie”
- Cristi Săpunaru, anunţ despre viitorul său! Vrea să revină în fotbal la iarnă: “Planul e să facem un club puternic”
- Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie