Becali este în conflict acum cu Bogdan Planic. Sârbul nu mai vrea să joace pentru echipa lui Gigi Becali după ce a fost trimis în şomaj tehnic şi a cerut rezilierea contractului.
În războiul cu Becali, Planic îl are aliat pe Gnohere. Francezul a postat un mesaj pe Instagram în care îl sfătuieşte pe Planic să plece de la FCSB.
"Nu, nu te întoarce, ia-ți lucrurile și pleacă”, este mesajul postat de Gnohere care însoţeşte o poză în care apare alături de Planic.
Gigi Becali continuă războiul cu Planic
Becali susține că Planic nu vrea să se mai antreneze cu echipa. Sârbul mai contract pentru încă un sezon cu roș-albaștrii, iar dacă va pleca atunci trebuie să plătească 10 milioane de euro, conform spuselor finanțatorului de la FCSB.
Becali mai spune că i-a plătit ultimele salarii lui Planic, dar că el nu mai vrea să continue. Dacă se va transfera la o altă echipă, atunci va trebui plătească această sumă.
”Nu a mai vrut el, a vrut să rămână liber. Și Coman și Man să rămână liberi. I-am dat banii pe două luni, i-am dat banii lui, pentru că eram în pușcărie dacă nu îi dădeam. E problema lui că el contestă treabă. M-a ambiționat și el pe mine și am zis că e care pe care. El mai are contract pe încă un an. Avea contract pe trei ani și pe încă unul bonus. Are clauză, cine semnează cu el, să dea 10 milioane de euro. A fost în șomaj tehnic și a luat salariu întreg pe aprilie și mai. Care e problema?
Nu am ambiții, nu-mi fac ambiții. E vorba că dacă ai contract, trebuie să îl respecți. Eu îl țin pe Stan și îi dau bani, cum îi dau bani lui Petre și nu mai am nevoie de el. Dacă nu respectă contractul, se va rezolva conform legii. Ce să îi plătesc salariul normal? Nu mai vreau să îi plătesc pentru că nu vine la antrenament! Mi-a zis că vrea să devină liber”, a declarat Becali la Digi Sport.
- Harlem Gnohere a plecat de la FCSB
- Planic, în conflict cu Gigi Becali
- Sârbul vrea să plece de la echipă
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































