Hagi a reziliat contractul unui jucător străin, în plină pandemie de coronavirus

Antena Sport Publicat: 2 aprilie 2020, 12:17

Comentarii
Hagi a reziliat contractul unui jucător străin, în plină pandemie de coronavirus

Clubul condus de Gică Hagi a reziliat primul contractul cu un prim jucător

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

”FC Viitorul și Jacques Zoua au ajuns la un acord pentru rezilierea pe cale amiabilă a contractului. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În vârstă de 29 de ani, Zoua a evoluat pentru echipa noastră în șase meciuri în perioada octombrie 2019 – martie 2020, și a marcat un gol. FC Viitorul îi mulțumește pentru evoluțiile în tricoul negru-albastru și îi urează mult succes în continuare”, se arată în comunicatul celor de la FC Viitorul. Singurul străin rămas în lot este olandezul Bradley de Nooijer. 

Situație financiară dificilă la FC Viitorul

Pentru prima dată în play-out-ul Ligii 1, FC Viitorul are parte și de o criză financiară din cauza pandemiei de Covid-19 din România. 

Gică Hagi și-a redus contractul la jumătate, în timp ce Gică Popescu, președintele clubului, a renunțat la salariu. De asemenea, Hagi a anunțat la finalul lunii martie că și jucătorii vor avea reduse salariile cu 50% până la finalul anului 2021.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Cristi Chivu să îşi apere trofeele câştigate cu Inter în sezonul precedent?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12

Gigi Becali l-a „distrus” pe Florin Tănase: „Are ceva la cap”! A rupt prietenia cu căpitanul FCSB-ului: „Nu accept aşa ceva”

0:11

Dioszegi iese la atac după egalul cu FCSB! Mesajul pentru suporterii români care o vor pe Sepsi dispărută

23:58 10 aug.

Ovidiu Burcă, frustrat că Sepsi nu a învins-o pe FCSB: „Ar fi trebuit să câştigăm”! Ce a spus de jucătorii lui Becali

23:52 10 aug.

„Nu există!” Florin Tănase a rupt tăcerea despre presupusul conflict cu Marius Baciu. Mesaj categoric după Sepsi – FCSB 0-0

23:49 10 aug.

Marius Baciu şi-a anunţat decizia legată de viitor, după ce FCSB nu a reuşit să o învingă pe Sepsi!

23:46 10 aug.

„Suntem Real Madrid?”. Gigi Becali a făcut praf un jucător, după Sepsi – FCSB 0-0: „Dormi pe teren”

1 Lacrimi la antrenamentul Barcelonei! Un jucător s-a accidentat grav și poate lipsi un an de pe gazon 2 Zeljko Kopic, la FCSB? Gigi Becali, întrebat direct: „Mai greşesc!”. Întâlnire cu Edi Iordănescu: „Asta mi-a spus” 3 „Te ascundem în pădure, vagabondule!”. Derapaj la adresa lui Ilie Bolojan 4 Soluție pentru banca FCSB-ului? Lider în Liga 1 cu FC Argeș, Bogdan Andone a vorbit cu Becali: „Asta i-am spus!” 5 Universitatea Craiova a găsit fundaş central, după ce a fost refuzată de Dinamo. O nouă lovitură dată de Mihai Rotaru 6 Jucătorul ofertat de Universitatea Craiova s-a dus la patron şi a cerut transferul!
Citește și