A fost haos în timpul meciului tur dintre Minaur Baia Mare şi Comuna Recea contând pentru barajul de promovare în Liga 2.
Deşi partida s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru gazde, lucrul greu de crezut este că aceasta s-a jucat sub ochii a mai bine de 100 de oameni, număr ce depăşeşte limita impusă de regulamentele actuale.
Spectatori cu acces, dar fără funcţii
Conform gsp.ro, oamenii care au intrat pe stadio se regăseau într-adevăr pe lista de acces la meci, fără a îndeplini însă cealaltă jumătate a cerinţei din regulament: o funcţie în cadrul unuia dintre cele două cluburi.
Mai mult decât atât, nu doar că cei mai bine de 100 de oameni au asistat la meci, dar au făcut-o fără a respecta vreo formă de distanţare socială. Aceştia s-au aşezat în grupuri de peste şase oameni, majoritatea fără a purta masca de protecţie.
- Oamenii au intrat pe stadion fără a avea vreo funcţie în cadrul cluburilor
- Suporterii au ignorat orice regulă de distanţare socială
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”































