Helmut Duckadam se ia de Mihai Stoica: “O declarație deplasată și urâtă!” Ce l-a deranjat pe fostul președinte de imagine de la FCSB

Antena Sport Publicat: 21 ianuarie 2022, 9:26

Comentarii
Helmut Duckadam se ia de Mihai Stoica: O declarație deplasată și urâtă! Ce l-a deranjat pe fostul președinte de imagine de la FCSB

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Duckadam consideră că acesta este stilul lui Mihai Stoica. Conform fostului portar de la Steaua, MM face astfel de declarații după ce pleacă un antrenor pe care nu l-a agreat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Mihai Stoica nu a fost niciodată un fan al lui Edi Iordănescu. Nu a fost un fan al lui Edi Iordănescu! Ideea este în felul următor, eu mi-aș dori ca Edi Iordănescu să ajungă cât mai rar la poartă cu echipa națională și să câștige cu 1-0 fiecare meci.

Până acum am jucat frumos și am pierdut toate calificările. Dacă nu ai fost agreat de Mihai Stoica la FCSB, la final apar aceste declarații.

Eu vreau să-i aduc aminte că el l-a adus pe Ronny Levy, care a stat doar opt etape. Iar după ce a plecat Ronny Levy nu l-am auzit să facă astfel de declarații. Mie mi se pare o declarație deplasată și urâtă, ce a spus despre Edi Iordănescu”, a spus Duckadam la digisport.ro.

Mihai Stoica, critici la adresa lui Edi Iordănescu

Mihai Stoica e de părere că jocul etalat de FCSB cu Edi Iordănescu nu era unul atractiv. Oficialul vicecampioanei crede că Toni Petrea e mai potrivit pentru echipa lui Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

“Echipa a făcut puncte cu el antrenor, însă nu jucam nimic. Meci de meci, abia ajungeam la poartă. Și acest lucru s-a petrecut în condițiile în care n-am întâlnit echipele care au ca obiectiv prezența în play-off.

De exemplu, cu Toni Petrea, care are 5 victorii și o remiză, am jucat cu Universitatea Craiova, cu UTA, cu Botoșani, cu Rapid, formații cu pretenții”, a declarat Mihai Stoica la telekomsport.ro.

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost avantajată Argentina de arbitraj în meciul cu Egipt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00 10 iul.

Yassine Bounou e uriaş! Recordul stabilit după ce i-a apărat un penalty lui Kylian Mbappe în Franţa – Maroc

23:51

LIVE VIDEOFranţa – Maroc 0-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Digne a lovit bara. Bono a apărat penalty-ul executat de Mbappe

23:47

VideoKylian Mbappe a ratat un penalty în meciul cu Maroc şi l-a “luat la rost” pe arbitru! Ce i-a reproşat

23:25

Franţa, naţionala recordurilor! Realizarea uriaşă a selecţionerului Didier Deschamps în sfertul cu Maroc

23:15

De la marele Pele nu s-a mai întâmplat asta! Borna impresionantă stabilită în Franţa – Maroc

22:50

Video“Fierbe” Piaţa Antena World Cup la duelul stelar Franţa – Maroc din sferturile Campionatului Mondial!

1 A făcut saună şi s-a aruncat în lac. Ce a văzut familia după ce “l-a căutat pe camere” pe Gabi Mureşan. Noi detalii 2 De ce a murit Gabi Mureşan. Cauza decesului: a fost găsit într-un lac! 3 Brazilianul de număr 10 pe care Universitatea Craiova vrea să-l transfere! Cine este Natan 4 NEWS ALERTGabi Mureşan a murit la doar 44 de ani! Eveniment tragic pentru fostul jucător emblematic de la CFR Cluj 5 Fotbalistul de la FCSB pe care Cosmin Olăroiu a pus ochii: “Are calități formidabile” 6 O nouă lovitură pentru Istvan Kovacs. FIFA a decis ce se întâmplă cu arbitrul român la Mondial
Citește și