Pentru Hora a fost cea de-a treia reuşită stagională. A marcat mai mult decât a făcut-o, sezonul trecut, pentru FCSB şi Gaz Metan Mediaş.
Ioan Hora a marcat în poarta lui CFR Cluj
"Pentru noi e un rezultat enorm, am reuşit să învingem campioana. E ceva extraordinar. Important e acum ce culori apăr. Mă bucur că am reuşit să luăm cele 3 puncte, vedeţi cum e clasamentul, se strânge şi noi aveam nevoie de puncte", a declarat Ioan Hora la finalul meciului din Gruia.
Veteranul de 32 de ani a fost uimit când a auzit că UTA Arad a urcat pe locul 5 în Liga 1. A glumit când a fost întrebat cum ar fi reacţionat dacă i-ar fi spus cineva, înainte de startul sezonului, că nou-promovata poate ajunge pe poziţie de play-off.
"Aş fi dat mâna şi aş fi zis hai să tragem linie. E o performanţă ce am reuşit până acum. Sper să continuăm pe aceeaşi linie", a spus Hora.
- Ioan Hora a marcat în Gruia
- CFR Cluj - UTA Arad 0-1
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dumitru Dragomir a spus cine este cel mai bun fotbalist din România!
- FCSB va juca în UEFA Youth League! Roş-albaştrii au câştigat şi Liga de Tineret
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: “Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: “E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: “Vor să-l ajute pe Becali”