Ianis Hagi, interviu în Marca. "Mă văd în La Liga, iubesc stilul de joc de acolo! Nu pot să aleg între Real și Barcelona"

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 mai 2020, 6:46

Comentarii
Ianis Hagi, interviu în Marca. "Mă văd în La Liga, iubesc stilul de joc de acolo! Nu pot să aleg între Real și Barcelona"

Ianis Hagi își dorește să joace în Spania

Din Spania au apărut informații că fiul Regelui ar fi urmărit chiar și de Real Madrid. Jurnaliștii de la Marca au vrut să afle dacă există vreun sâmbure de adevăr.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi nu poate alege între Real Madrid și Barcelona

Fotbalistul de 21 de ani a oferit un amplu interviu. Ianis a recunoscut că își dorește să ajungă în La Liga. 

"Acum mă pregătesc pentru a fi pregătit în momentul în care campionatul Scoției se reia. Nimic mai mult. Viitorul meu este decis de AC Talent.

Cum de ai învățat să lovești mingea la fel de bine cu ambele picioare?
Nu am preferințe, mereu am șutat cu ambele. Încă de când eram mic și jucam cu tatăl meu, el îmi spunea să le folosesc pe amândouă. Când am crescut a devenit ceva natural.

Care este cel mai important sfat pe care ți l-a dat tatăl tău?
Mi-a spus că ambiția face mereu diferența, indiferent de cât de talentat ești.

Reclamă
Reclamă

Ai mai multă simpatie pentru Real Madrid sau pentru Barcelona?
Amândouă sunt cluburi grozave. Ar fi nedrept să aleg unul.

Ai jucat în România, Italia, Belgia și Scoția. Ce te-ar convinge să vii și în Spania?
Iubesc stilul de joc din La Liga și mă văd jucând acolo cândva.

Ce înveți de la Steven Gerrard, antrenorul tău de la Rangers?
E imposibil să spun un singur lucru. În fiecare zi învăț ceva diferit. Sunt norocos că pot fi antrenat de unul dintre cei mai importanți oameni din istoria fotbalului.

Reclamă

Care este jucătorul de pe poziția ta pe care îl admiri?
Încă de când eram copil i-am urmărit pe cei care purtau numărul 10, care făceau diferența. De la 16 ani am început să îi urmăresc pe Zidane și Johan Cruyff.

Europeanul U21 din 2019 a fost foarte bun pentru tine. Te aștepți să ajungi, la echipa națională, la același nivel cu tatăl tău?
Mă gândesc doar la mine. Îmi doresc mereu să câștig și să joc cu cei mai buni. Când mă retrag, voi discuta și despre comparațiile cu tatăl meu!"
 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:43

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 martie

17:33

Programul etapei a treia din play-off și play-out. FCSB deschide “balul”. Când se joacă Univ. Craiova – CFR

17:27

Acuzaţii teribile la adresa lui Istvan Kovacs: “A fraudat multe meciuri. Mi-a furat un titlu!”

17:25

Christian Horner poate reveni în Formula 1. Proiectul Aston Martin, în pericol după doar 2 curse

17:12

Manchester City – Real Madrid (LIVE SCORE, 22:00). Retururi “de foc” în optimile Champions League. Programul serii

17:04

Edi Iordănescu a dat verdictul despre varianta Gică Hagi selecţioner al naţionalei României!

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 3 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 4 Andrei Nicolescu: “Mi-am depus candidatura!” Decizie surpriză înainte de la alegerile FRF 5 Ce au făcut Daniel Pancu şi Cristiano Bergodi când s-au văzut. Imaginile care nu au fost surprinse la tv 6 Vestea bună primită de Dinamo, după scandalul din derby-ul cu Rapid. Anunţul lui Andrei Nicolescu
Citește și