Cel care vine în locul lui Haruț la Botoșani este Ulrich Meleke, ivorianul care a fost adus din liga a doua finlandeză. Acesta este căpitanul echipei U21 al selecționatei sale.
Iftime i-a găsit înlocuitorul lui Haruț. Un capitan vine la Botoșani
„Am rezolvat cu căpitanul naționalei Coastei de Fildeș, Meleke, totul e stabilit”, a spus Iftime pentru gsp.ro.
Ulrich Meleke este fundaș central de meserie, dar poate evolua făra probleme și în flancul drept. Acesta are 10 meciuri la reprezentativa U21 a Coastei de Fildeș. El a evoluat ultima dată pentru Kokkolan PV, în liga a doua din Finlada.
Botoșani a transferat și din Liga 1
Valeriu Iftime s-a orientat și asupra echipelor din Liga 1 pe piața transferurilor. Botoșani l-a adus pe Victor Fernadez, legimitat ultima data la Viitorul. Jucătorul s-a alăturat deja cantonamentului echipei lui Marius Croitoru de la Timișoara.
Victor Fernandez a bifat șase meciuri pentru Viitorul în acest sezon, însă nu a reușit să înscrie vreun gol. 250.000 euro este cota sa de piață, conform transfermarkt.
- FC Botoșani i-a găsit înlocuitorul lui Haruț
- Moldovenii au transferat și un atacant din Liga 1
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo


































