Închide meniul

"Îl dau afară! Nici nu mă mai salută!" Scandal monstru la Dinamo. Cosmin Contra îşi negociază ACUM plecarea de la echipă

Antena Sport Publicat: 15 noiembrie 2020, 15:10 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
"Îl dau afară! Nici nu mă mai salută!" Scandal monstru la Dinamo. Cosmin Contra îşi negociază ACUM plecarea de la echipă

Cosmin Contra, aproape de a pleca de la Dinamo

Sătul de promisiunile neonorate făcute de spanioli, Cosmin Contra a decis să plece de la Dinamo. Alături de el, vrea să plece şi staff-ul.  Contra este la cuţite şi cu directorul sportiv al clubului, Rufo Collado. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Îl dau afară! Cine se crede? Nici nu mă mai salută!”, a răbufnit ibericul, conform Prosport.

Contra îşi negociază plecarea de la Dinamo

Cosmin Contra îşi negociază în aceste momente plecarea de Dinamo. La discuţie mai participă Rufo Collado şi Pablo Cortacero. Dacă directorul sportiv nu mai vrea să audă de antrenor, Pablo Cortacero speră să îl convingă pe fostul selecţioner să rămână la echipă. 

Cortacero i-a promis din nou bani lui Contra. 400.000 de euro ar urma să intre în conturile clubului în perioada imediat următoare. Mai mult, Cortacero a mai promis o infuzie de capital de încă 3 milioane de euro, scrie sport.ro. 

Contra şi-a anunţat plecarea după meciul cu Astra

Contra a anunţat, imediat după meciul cu Astra, că se va aşeza la masă cu spaniolii pentru a discuta despre viitorul său.

Reclamă
Reclamă

"Voi avea o discuție cu directorul sportiv, vom spune lucrurilor pe nume. Trebuie să facem o analiză, vedem ce se va întâmpla. E clar că trebuie discutat! Vedem ce se va întâmpla (n.r. întrebat dacă ia în calcul să-și dea demisia). În momentul de față, sunt dezamăgit pentru că așteptam mult de la meciul cu Astra", a declarat Cosmin Contra.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Ianis Hagi în fotbalul din Turcia, dacă se va transfera la Karagumruk?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:10 25 aug.
Florin Tănase a anunțat noul obiectiv al FCSB-ului după 0-2 cu FC Argeș: “Nu putem să emitem pretenții pentru titlu”
0:08 25 aug.
Thiam l-a cucerit pe Gigi Becali: “E fotbalist”. Avertisment pentru Alibec după FCSB – FC Argeş: “De-aia te-am luat”
23:46
“Dormi îmbrăcat?” Gigi Becali şi-a făcut praf jucătorii după FCSB – FC Argeş 0-2: “Eşti bărbat, bă”
23:31
FCSB – FC Argeș 0-2! Campioana nu iese din criză! Un nou pas greșit în Liga 1 pentru echipa lui Charalambous
22:57
Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în FCSB – FC Argeş! Mamadou Thiam a debutat la campioană. Alibec a ieşit
22:49
O nouă „victimă” pentru Hacken! Suedezii s-au distrat cu o rivală din campionat, la 3 zile de la 7-2 cu CFR
1 FotoReacţia fiului lui Ion Ţiriac după ce iubita lui a obţinut una dintre marile performanţe ale vieţii la 35 de ani 2 Louis Munteanu s-a săturat şi vrea să plece de la CFR Cluj! Scandal uriaş cu conducerea 3 Zeljko Kopic, după U Cluj – Dinamo 0-1: “O victorie excelentă”! A anunţat reveniri în lotul “câinilor” 4 “Nu pot să mă abțin!” Mirel Rădoi a răbufnit după scandalul din meciul cu Petrolul! Mesaj dur pentru fani 5 Un jucător important al FCSB-ului, OUT pentru meciul cu FC Argeş! Anunţul lui Gigi Becali 6 Mirel Rădoi, scandal la meciul cu Petrolul! S-a certat cu un suporter și a dat cu pumnul în banca de rezerve
Citește și