Închide meniul

”Inacceptabil!” Deian Sorescu și Steliano Filip, blocați la Dinamo. Fotbaliștii au oferte, însă conducerea din Ștefan cel Mare nu este mulțumită

Dragoș Vasile Publicat: 18 ianuarie 2022, 11:53 / Actualizat: 23 martie 2023, 18:08

Comentarii
”Inacceptabil!” Deian Sorescu și Steliano Filip, blocați la Dinamo. Fotbaliștii au oferte, însă conducerea din Ștefan cel Mare nu este mulțumită

Profimedia

Deian Sorescu și Steliano Filip, doi dintre cei mai importanți jucători ai ”câinilor”, sunt blocați la Dinamo. Fotbaliștii au oferte, însă conducerea din Ștefan cel Mare nu este mulțumită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deian Sorescu și Steliano Filip, blocați la Dinamo

Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar de la Dinamo, a comentat situația în care se află Filip și Sorescu. Oficialul ”câinilor” a anunțat că, până în acest moment, nicio ofertă nu este pe placul conducerii.

”Pentru Steliano… am discutat aseară cu niște impresari din Ungaria. Ei vor să îl transfere gratis. Este inacceptabil pentru un jucător de valoarea lui.

Ofertele pentru Sorescu nu sunt foarte clare. Sunt cu procente de bonusuri în funcție de performanță. Niciuna nu se ridică la valoarea așteptărilor noastre”, a declarat Răzvan Zăvăleanu pentru sport.ro.

Dinamo a făcut două mutări importante înainte de reluarea campionatului

Dinamo a reuşit două transferuri importante cu doar câteva zile înainte de reluarea campionatului. Balthazar Pierret și Igor Jovanovic sunt jucătorii aduși de formația din „Ștefan cel Mare”, la începutul acestei săptămâni, în speranţa că vor putea să-i ajute să evite retrogradarea.

Reclamă
Reclamă

Dinamo a fost lăudată şi de Gică Hagi, antrenorului Farului, echipă care a jucat împotriva băieţilor lui Flavius Stoican un amical înaintea reluării campionatului.

„Am văzut o echipă care a jucat un fotbal foarte bun! Ne-am urat unii altora baftă și să avem împliniri. Le urez baftă. Cu Dinamo noi niciodată nu putem fi favoriți, au o tradiție, e un club mare. Trebuie să fie inspirați în orice își doresc pentru a îndeplini obiectivul”, a spus Gheorghe Hagi.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 10 dec.
Real Madrid – Manchester City 1-2, în meciul serii din UCL. Viitorul lui Xabi Alonso, în pericol. Rezultatele și clasamentul
23:52 10 dec.
Cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Calculele făcute de Mihai Stoica înaintea meciului cu Feyenoord
23:49 10 dec.
Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
23:46 10 dec.
Franța și Olanda s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial. Cum arată „careul de ași”
23:14 10 dec.
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14 10 dec.
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și