Încă o lovitură pentru Adrian Mititelu! Anunțul care aruncă în aer “Războiul Olteniei”. “Am obținut dreptul exclusiv”

Alexandru Ivan Publicat: 27 septembrie 2021, 18:11

Comentarii
Încă o lovitură pentru Adrian Mititelu! Anunțul care aruncă în aer Războiul Olteniei. Am obținut dreptul exclusiv

Facebook Peluza Sud 1997

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Universitatea Craiova a obţinut dreptul exclusiv de a folosi marca „Ion Oblemencoׅ“ pentru arena din Bănie, atunci când Ştiinţa este echipa gazdă. Familia legendarului „Tunar“ a încredinţat clubului Universitatea Craiova exclusivitatea folosirii acestui nume atât de iubit de suporterii „Campioanei Unei Mari Iubiri“ pentru toate competiţiile fotbalistice la care va participa pe stadionul din Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astfel, amintirea „Dumnezeului Oltenilor“ va rămâne vie la fiecare meci al „leilor“ de pe „Ion Oblemenco”!”, a anunţat clubul craiovean.

Universitatea Craiova a obținut dreptul exclusiv se a folosit numele “Ion Oblemenco”

Stadionul din Craiova are 30.983 de locuri și a costat 60 de milioane de euro. Primul meci oficial a avut loc pe 18 noiembrie 2017, când Universitatea Craiova a întâlnit Juventus București, la partidă asistând aproape 18.000 de spectatori.

Familia Oblemenco este onorată să încredinţeze clubului la care tatăl meu a făcut istorie marca „Ion Oblemenco” pentru numele stadionului la meciurile de acasă ale Ştiinţei!“, a declarat Clara Oblemenco, fiica fostului fotbalist legendar Ion Oblemenco.

Reclamă
Reclamă

“Războiul Olteniei” are loc săptămâna asta

Duminică, stadionul din Craiova va găzdui meciul dintre Universitatea Craiova și FC U Craiova 1948. Gazdă va fi echipa lui Adrian Mititelu, astfel că arena va purta numele “Complex Sportiv Craiova”.

Cele două rivale din Craiova s-au mai întâlnit doar de două ori până acum, în 2013, când ambele se aflau în Liga 2. Atunci, o partidă s-a încheiat cu o remiză albă, iar cealaltă s-a terminat cu victoria categorică a echipei lui Rotaru.

Înaintea meciului direct, FC U Craiova și CS Universitatea Craiova sunt pe locurile 12 și, respectiv, 10, în clasamentul Ligii 1.

Reclamă

“Sper să fie un meci fără incidente în tribune. Sunt sigur că pe teren cele două echipe vor face spectacol. Se știe rivalitatea dintre cele două echipe. Pentru noi, da, e cel mai important meci din campionat. E un meci așteptat și abia așteptăm să-l jucăm„, a spus Adrian Mutu, antrenorul lui FC U Craiova 1948, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:41

Arabia Saudită – Uruguay LIVE VIDEO (01:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Sud-americanii vor să înceapă cu dreptul la WC26

18:38

OFICIAL | Maurizio Sarri a plecat de la Lazio şi a semnat tot în Serie A

18:27

Iran – Noua Zeelandă LIVE VIDEO (04:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Meci echilibrat la Cupa Mondială

18:05

Valentin Țicu rămâne în Liga 1 după despărțirea de Dinamo. Cu cine a semnat fundașul

17:52

Echipa sezonului din Liga 2. Câte un jucător de la Dinamo şi FCSB şi-au făcut loc în primul 11

17:47

Anderson Ceara, noul transfer al FCSB-ului, a vorbit despre presiunile lui Gigi Becali! Ce a spus de Mondial

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 6 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul
Citește și