Închide meniul

Încă un transfer la Dinamo! Ce jucător a adus Mircea Rednic. „Da, a semnat!”

De Alexandru Ivan
Publicat: 16 noiembrie 2021, 20:03

Mircea Rednic o schimbă pe Dinamo din temelii, cel puțin la nivelul lotului. "Câinii" l-au transferat pe fundașul dreapta Petar Gluhakovic (25 de ani).

Reclamă
Încă un transfer la Dinamo! Ce jucător a adus Mircea Rednic. „Da, a semnat!

Mircea Rednic, transferuri pe bandă rulantă la Dinamo

SportPictures / Sport Pictures via hepta

Austriacul Petar Gluhakovic era liber de contract din februarie 2021, când s-a despărțit de Lokomotiva Zagreb. Ultimul său meci disputat a fost tocmai în noiembrie 2020.

Reclamă

Petar Gluhakovic a semnat cu Dinamo

Jucătorul austriac va avea un salariu de 2000 de euro pe lună la Dinamo, potrivit gsp.ro. Iuliu Mureșan, administratorul special al clubului a confirmat transferul: „Da, am semnat!”.

Reclamă

Petar Gluhakovic a jucat doar 19 meciuri în ultimii trei ani. În 2018 a suferit o accidentare gravă la genunchi, care l-a ținut în afara terenului aproape un an. De atunci nu a bifat mai mult de 8 meciuri într-un sezon.

250.000 de euro valorează Petar Gluhakovic, potrivit transfermarkt.com. Pe lângă Lokomotiva Zagreb, el a mai evoluat și pentru Austria Viena și St. Polten.

Cătălin Carp, Nikolaos Kainourgios, Tomas Vestenicky, Michel Espinosa și Marko Nunic sunt jucătorii aduși la Dinamo după venirea lui Mircea Rednic.

Tabelul definitiv al creanțelor de la Dinamo

Dinamo riscă să fie depunctată dacă nu are validat, în Instanță, planul de reorganizare al clubului. Mai are termen până la sfârșitul acestei luni! Creditorii care dețin creanțe în valoare de 90.42% din totalul valoric ar fi aprobat planul de reogranizare, anunță playsport.ro.

Dintre cei 139 de creditori cu drept de vot, unul singur a votat împotrivă! Este vorba de fostul jucător al lui Dinamo, Adam Nemec. Atacantul care a ajuns între timp la FC Voluntari nu a fost de acord cu planul de reogranizare. Slovacul are o creanță solicitată și acceptată de 435.951 de lei.

Potrivit sursei citate, Dinamo are o datorie acceptată de 26.793.329 lei, aproximativ 5,3 milioane de euro. Luni ar putea scăpa de emoțiile depunctării. Gruparea din Ștefan cel Mare are nevoie ca planul de reogranizare propus de administratorul judiciar, pentru debitoarea SC Dinamo 1948 SA, să fie validat de judecătorul sindic.

Reclamă
facebook whatsapp LinkedIn twitter email
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Ultimele știri
23:01 Daniel Opriţa, reacţie categorică după Oţelul – CSA Steaua 3-2: „Le-am spus băieţilor că nu mai rămân!” 22:23 Adi Popa, discurs dur după Oţelul – CSA Steaua 3-2: „Ne este ruşine! Mi-e greu să îmi găsesc vorbele!” 22:13 Novak Djokovic va putea evolua la US Open! SUA va renunţa la restricţii, iar sârbul va putea juca la ultimul turneu de Grand Slam 22:00 Oţelul – CSA Steaua 3-2! Echipa lui Dorinel Munteanu, victorie cu emoţii deşi a condus cu 3-0 21:33 Gigi Becali, mesaj clar pentru Florin Talpan: „Îi pun sechestru pe casă!” Ce spune despre posibilitatea ca FCSB să joace în Ghencea 21:31 Rapid a câştigat derby-ul cu SCM Râmnicu Vâlcea şi a egalat Gloria Bistriţa la puncte. Momente de panică: Kovacevic s-a prăbuşit pe parchet 21:00 Erling Haaland, absent de la ultimul antrenament al lui Manchester City! Norvegianul este incert pentru duelul „de foc” cu Liverpool 20:53 Dialogul pe care Sorana Cîrstea l-a avut cu antrenorul ei, înainte de Miami: ”Mie nu îmi plac condițiile de aici” / ”Hai să încercăm, să o luăm meci cu meci!” 20:43 VideoFanii naţionalei mici sunt chemaţi să umple tribunele din Ghencea la EURO: „Ar fi un mare plus pentru noi!” 19:49 Marius Lăcătuş, reacţie categorică: „De ce trebuie să joace FCSB în Ghencea?!” Ce variante îi oferă „Fiara” lui Gigi Becali
Pe același subiect
Kiel - Dinamo este LIVE SCORE de la 19:45
Handbal • 29 mart., 21:21
Kiel – Dinamo 31-32. „Dulăii” lui Xavi Pasqual au obținut o victorie superbă în Germania, dar sunt OUT din Liga Campionilor
Mircea Rednic s-a autopropus antrenor la Dinamo
Liga 2 • 29 mart., 14:37
Mircea Rednic s-a autopropus antrenor la Dinamo: „N-au avut nevoie de mine. De asta nu înțeleg. Nu plătește nimeni că s-a ajuns în Liga 2?”
Ovidiu Burcă a fost mulțumit de elevii săi după Dinamo - Petrolul 1-1
Fotbal intern • 25 mart., 16:52
Ovidiu Burcă, mulțumit de elevii săi după Dinamo – Petrolul 1-1: „E important să iei pulsul Ligii 1!”
Știri
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Închide căutarea