Ionuţ Chirilă şi-a anunţat revenirea după ce Academica Clinceni a obţinut două victorii la rând în Liga 1. “Eu sunt antrenorul şi mă voi prezenta la antrenamente. Am creat o filosofie de joc!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 decembrie 2021, 12:25

Comentarii
Ionuţ Chirilă şi-a anunţat revenirea după ce Academica Clinceni a obţinut două victorii la rând în Liga 1. Eu sunt antrenorul şi mă voi prezenta la antrenamente. Am creat o filosofie de joc!

Hepta

Chirilă i-a avertizat pe conducătorii clubului din Clinceni că nu poate fi ţinut departe de jucători. Ameninţă că, de săptămâna viitoare, va conduce antrenamentele. Până atunci, aşteaptă să i se comunice dacă i s-a reziliat unilateral contractul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ionuţ Chirilă, hotărât să se întoarcă la Academica Clinceni

Sunt victorii normale. Noi, acum o lună și jumătate, într-un meci amical care a inaugurat baza de la Craiova, am mai învins Craiova lui Mititelu, cu 3-2, era Stoican atunci. Un meci amical. După partida cu Dinamo au început meciurile cu echipe accesibile din zona noastră, așa cum a fost cel cu Mediaș, pe care puteam să-l câștigăm.

Este o victorie în urma muncii care s-a făcut cu foarte mare seriozitate și care s-a întrerupt din niște motive pe care doar unii le cunosc, eu nu le cunosc. Sunt antrenorul echipei, pe 15 mă voi prezenta la antrenament, dacă nu ajungem la un consens. Împreună cu preparatorul meu fizic voi face programul de antrenament al echipei și îmi voi desfășura activitatea.

Până când clubul va lua o decizie. Dacă îmi desface unilateral contractul sau dacă mă lasă să îmi duc munca mai departe. Am spus că în șase luni de zile vom fi o echipă puternică, am avut două luni la dispoziție, am creat o filosofie de joc. Academica Clinceni face un joc de posesie și de circulație bun. S-a creat o filosofie de joc. Am spus că putem face o echipă competitivă”, a declarat Ionuț Chirilă la sport.ro.

Fără Chirilă pe bancă, Academica a învins-o cu 1-0 pe Dinamo. Vineri s-a impus şi cu echipa lui Adrian Mititelu şi a urcat pe penultimul loc în Liga 1. Are cu un punct mai mult decât gruparea din Ştefan cel Mare, care urmează să primească vizita Chindiei Târgovişte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:10

VIDEOSporting – Tondela 2-2. “Leii”, remiză dramatică pe teren propriu! Au încasat două goluri în prelungiri

23:57 29 apr.

Atletico Madrid – Arsenal 1-1. Remiză animată pe Metropolitano! Calificarea în finală se joacă la Londra

23:46 29 apr.

Julian Alvarez i-a doborât recordul lui Lionel Messi! Performanță greu de egalat în UEFA Champions League

23:22 29 apr.

A fost sau nu penalty? Verdictul specialistului după faza controversată din Atletico Madrid – Arsenal

23:14 29 apr.

Ioan Andone, prezent la Atletico Madrid – Arsenal: “Dumnezeule, Dumnezeule!”. Ce imagini a surprins

22:57 29 apr.

Startul noului sezon poate fi amânat! Decizia radicală luată în unanimitate de cluburile din Liga 1: “Nu se poate”

1 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 2 Dorit de FCSB şi Dinamo, Ioan Vermeșan şi-a dat acordul. Cu cine semnează 3 Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat” 4 Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect” 5 „Au bătut palma!” Surpriză de proporții! Unde va juca Paulo Dybala în sezonul următor 6 Victor Piţurcă a propus un antrenor la FCSB: “Ar putea veni foarte bine”. A numit o singură problemă
Citește și