Ionuț Negoiță e gata să le cedeze acțiunile de la Dinamo spaniolilor: "Am ajuns la un compromis"

Antena Sport Publicat: 22 aprilie 2020, 15:22

Comentarii
Ionuț Negoiță e gata să le cedeze acțiunile de la Dinamo spaniolilor: "Am ajuns la un compromis"

Jucătorii lui Dinamo ar putea avea o nouă conducere

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Inițial, Negoiță catalogase oferta ibericilor drept o "cretinătate", dar între timp și-a schimbat discursul. După ce a negociat și cu Asociația Dinamoviști pentru Dinamo, omul de afaceri a fost contactat din nou de fondul de investiții din Spania. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Când au văzut că există interes, s-au resuscitat. Eu zic că s-a ajuns la o formulă de compromis. Acum să vedem dacă se va finaliza. Rămâne de văzut. Oamenii sunt din filmul care trebuie și sunt implicați în fotbal. Au bani și au renunțat la ideea de a plăti noi tot.

Ei voiau să ne ocupăm noi de toate datoriile. Oameni buni, să nu ne luăm la mișto. Dar s-a găsit formula de compromis. Ei spun că sunt hotărâți să cumpere clubul și că au bani. 
Discutăm și cu suporterii, dar prioritar e să vând clubul către un investitor care are bani. Acești spanioli au bani ca să asigure totul și au spus că până pe 30 aprilie, când trebuie plătiți banii pentru licență, pot lua clubul"
, a declarat Ionuț Negoiță pentru Digi Sport

Ioan Andone a intermediat negocierile cu Negoiță

Ioan Andone este cel care le-a dat detalii spaniolilor despre Dinamo. Antrenorul ar putea fi implicat și el în proiect, iar dacă tranzacția se concretizează va ocupa funcția de președinte. 

"Oamenii sunt interesați, eu i-am pus în legătură cu conducerea clubului Dinamo. Au făcut un audit financiar. Ei au făcut o ofertă. În prima fază am înțeles că nu a acceptat-o Ionuț Negoiță. Sunt negocieri, oamenii sunt dispuși. Au văzut ce probleme are Dinamo, 88% dintre acțiuni se vând pe un leu, dar tu trebuie să preiei salariile din decembrie, ANAF-ul. Suma exactă nu o pot spune eu, dar eu sper să fie bine pentru Dinamo că d-aia i-am și pus în legătură", a declarat Ioan Andone pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:17

BREAKING NEWSDavid Popovici, calificare senzațională în finala probei de 200 metri liber! Când are loc lupta pentru medalie

12:04

I-au acuzat echipa de aranjament la Mondial şi a ieşit la atac: “Nu am mai văzut asta în ultimii 40 de ani”

11:54

Universitatea Craiova a mai dat o lovitură! Internaționalul din Capul Verde semnează cu echipa lui Filipe Coelho

11:45

VIDEOFanii algerieni au urlat de bucurie la golul primit de echipa lor în finalul nebun de meci cu Austria, de la Campionatul Mondial

11:19

Dinamo l-a prezentat pe concurentul lui Raul Opruț! Vine de la U Cluj și este eligibil pentru regula U21

10:59

Florin Tănase, dezvăluiri despre cum au mers negocierile cu Gigi Becali. Declarație de dragoste pentru fanii FCSB

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și