Închide meniul

Iuliu Mureşan face anunţul momentului! Vine sau nu Adrian Mutu la Dinamo: “Se afla pe lista noastră la început”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 septembrie 2021, 18:20

Comentarii
Iuliu Mureşan face anunţul momentului! Vine sau nu Adrian Mutu la Dinamo: Se afla pe lista noastră la început

SportPictures / Remus Badea/SPORT PICTURES Hepta

Iuliu Mureşan susţine că nu a negociat cu antrenorul lui FCU Craiova 1948, Adrian Mutu, dar recunoaşte că “Briliantul” a fost pe lista celor de la Dinamo pentru a îl înlocui pe italianul Dario Bonetti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iuliu Mureşan face anunţul momentului

În urmă cu puţin timp, a apărut informaţia că tabăra Zăvăleanu-Mureșan ar fi ajuns la o înțelegere cu Adrian Mutu. Tehnicianul și-ar fi dat acordul să preia pe gruparea din Ștefan cel Mare, chiar dacă Nicolae Badea, conducătorul din umbră, și DDB merg în continuare pe mâna lui Mircea Rednic.

Totuşi, Iuliu Mureșan neagă informaţia, dar admite că Mutu se afla pe lista lui Dinamo. „Am vorbit acum cu Zăvăleanu, ne-a mirat pe amândoi știrea. În primul rând, avem antrenor și nu putem discuta cu altcineva. Și Mutu are contract… Într-adevăr, el se afla pe lista aceea întocmită de noi la început, alături de Rednic, Bergodi, Miriuță și alții”, a declarat Iuliu Mureșan conform gsp.ro.

Dario Bonetti îi încurcă pe cei de la Dinamo

Dinamo e penultima în România, cu doar 6 puncte după 9 etape jucate. Totuşi, italianul e greu de îndepărtat din Ştefan cel Mare. „El tot trimite mesaje directe sau prin avocați că va reveni în România după ce va avea test negativ. Dar nu știu dacă va continua, nu știu exact nici dorința lui”, mai spune Mureșan.

Mircea Rednic rămâne pe lista scurtă a „câinilor”, care vor să aleagă un antrenor în pauza competițională provocată de meciurile naționalei în octombrie, asta dacă vor rezolva situaţia cu Dario Bonetti. Totuşi, Rednic se teme că nu va reuși să aibă un „tampon” între el și administratorul special Iuliu Mureșan. Tocmai în acest scop, Rednic l-a dorit pe Ioan Andone alături, dar nu a reușit să îl convingă. Rednic şi Mureşan nu sunt în cele mai bune relaţii

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
A părăsit terenul în lacrimi cu Danemarca și a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Ungaria: „Asta trebuie să facem”
23:47 1 dec.
Selecționerul României, cu gândul la meciul „de foc” cu Ungaria după eșecul cu Danemarca de la Mondial: „Să rămânem calmi”
23:46 1 dec.
Donald Trump va fi prezent la tragerea la sorţi pentru Cupa Mondială de fotbal din 2026
23:29 1 dec.
Programul României în grupa principală de la Mondial! Meciul crucial al tricolorelor pentru sferturi
23:28 1 dec.
„Umilință uriașă”. Danezii nu s-au ferit de cuvinte după victoria cu România de la Campionatul Mondial
23:01 1 dec.
Misiune infernală pentru România la Mondial. Cum arată grupa principală 1. Cum ne putem califica în sferturi
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 Afacerea în care Dan Șucu are pierderi de 33,3 milioane de euro. Raport fiscal dezastruos pentru român 6 VideoScandal uriaş după depăşirea lui Lando Norris: “Trebuie să te duci la un control! Cât de lipsit de creier poţi fi?”
Citește și