Asta după ce, în campionat, roș-albaștrii nu se regăsesc și au ajuns la 10 puncte în spatele liderului Universitatea Craiova.
"A fost un meci foarte bun, cred eu, dar dacă jucam în 11, altfel ne dozam efortul şi cred că puteam câştiga acest meci. Au fost ocazii foarte mari, cred că şi în 10 puteam câştiga, dar a fost un dezavantaj, pentru că e mai greu în 10, e mai mult de alergat, aşa că a fost un egal şi atât. Ne gândim doar la Cupă în acest moment.
Am vorbit cu Mister înaintea meciului, mi-a spus că o să joc 60 de minute. Am dat totul pentru echipă, am dat cât am putut azi. Din păcate, îmi pare rău că nu am reuşit să marcăm şi golul 2, ca să luăm cele 3 puncte.
Echipa face meciuri foarte proaste, adică cu toţii suntem băgaţi în aceeaşi oală. Din păcate, nu reuşim să ne trezim. Nu ne regăsim, pot spune doar că avantajul pe care-l avem e în lupta la Cupă. A fost acel tur cu Dinamo, vine returul, trebuie să jucăm, să începem de la 0-0, pentru că altfel ne vom face singuri o partidă foarte grea. Am câştigat, dar nu se ştie niciodată. În fotbal, aţi văzut cum e. Conduci 1-0, iei roşu, 1-1 şi tot aşa. Conduci 2-0, te întorc 3-2", a spus Coman.
Mesajul lui Coman pentru Man
Gigi Becali a anunțat că Dennis Man va pleca într-un campionat mare din Vest, în următoarele 3-4 luni, iar Coman are un mesaj pentru colegul său din atacul roș-albaștrilor.
”Îi doresc lui Dennis să facă pasul în străinătate, mai ales în Europa, pentru că cu toţii îi ştim calităţile, este un jucător foarte bun, un coleg la fel, aşa că eu cred că ar face faţă în Europa", a adăugat ”Mbappe”.
- FCSB - Botoșani 1-1
- Coman a marcat golul gazdelor
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei