Trei ani au trecut de la ultimul meci jucat în Giulești, înainte ca stadionul să intre în reconstrucție. Exact pe 24 noiembrie 2018, Rapid, care atunci era în Liga 3, a învins-o cu 1-0 pe A.C.S Înainte Modelu.
Jucătorii Rapidului, primul contact cu noul stadion din Giulești
Tot azi, clubul sportiv Rapid a anunțat că procesul de predare a stadionului către beneficiar va începe la data de 6 decembrie. Lucrările la arenă sunt aproape finalizate, astfel că Rapid are acum nevoie de toate avizele și hârtiile necesare. Noul “Giulești” va fi inaugurat oficial abia în 2022.
Arena din Giulești a fost modernizată de Compania Națională de Investiții (CNI), cu ocazia organizării de meciuri la Euro 2020 și la București. Cât timp stadionul a fost în lucrări, Rapid a jucat pe unde a apucat. De când a promovat în Liga 1, echipa lui Mihai Iosif și-a disputat meciurile pe Arena Națională și la Mioveni.
Stadionul Rapid
- Cost 33,5 milioane de euro
- 14.000 de locuri
- Nivel de clasificare UEFA 4
- Complexul va fi prevăzut cu săli de sport pentru diverse discipline
- Spaţii de cazare pentru sportivi
- Spaţii de alimentaţie publică
- Spaţii administrative
- Jucătorii Rapidului, primul contact cu noul stadion din Giulești
- Când va începe procesul de predare al arenei
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- O nouă lovitură pentru FCU Craiova. Echipa lui Adrian Mititelu a pierdut un proces la FIFA și e bună de plată
- Caz de violență la Craiova U17- Rapid U17. Tatăl unui jucător oltean, bătut sub privirile lui Vasile Maftei
- “Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul
- Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Prima reacţie după ce a murit o legendă a Stelei
- Gluma virală făcută de Adrian Petre cu ocazia sărbătorii de Halloween
































