Victoria a fost cu atât mai importantă pentru Keyta cu cât Gică Hagi a renunţat la el în toamna anului trecut. Francezul nu l-a convins pe Rege că merită să rămână la Viitorul şi a fost dat afară după numai două luni.
Hamidou Keyta a bătut-o de unul singur pe Viitorul
"A fost o victorie mare, am aşteptat de mult asta. E o mare revanşă, sunt foarte fericit acum. Eu am marcat şi meciul trecut, cu Sepsi, dar atunci nu am reuşit să câştigăm. Am încercat să dau totul pentru victorie şi vreau să spun ceva… îl aştept pe domnul Iftime în vestiar", a declarat Keyta la finalul meciului câştigat de FC Botoşani.
Marius Croitoru a dezvăluit că succesul de la Ovidiu va fi recompensat de Valeriu Iftime. Jucătorii vor primi o primă pentru că au egalat-o la puncte pe Viitorul.
"A vrut să ne promită o primă înaintea partidei. Am zis 'Nu' şi că ne auzim după meci. Acum îl aşteptăm să vină, cred că prima va fi una pe măsura frumuseţii jocului din această seară.
Sunt ferm convins că Keyta niciodată nu a încercat să arate ceva. Faptele te fac să regreţi, nu vorbele. Cred că, în momentul acesta, este unul dintre cei mai buni jucători din România", a dezvăluit antrenorul lui FC Botoşani.
- Atacantul francez a înscris două goluri în poarta fostei echipe
- Miercuri dimineaţa, 10:30, Alex Bourceanu este invitat la AS.ro LIVE
- Supercupa Olandei, PSV - AZ Alkmaar, e duminică, de la 19:00, în AntenaPLAY
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- Edi Iordănescu a făcut anunțul despre viitorul său. Ce spune despre o posibilă revenire în Liga 1
- Reacţia LPF după accidentul teribil în care şi-a pierdut viaţa maseurul „câinilor”, Constantin Covaciu
- Vlad Dragomir, decisiv pentru Pafos și merge mai departe în turul trei preliminar Europa League
- Adrian Mititelu, discurs vehement despre situaţia lui Juan Bauza: „Și-a sabotat singur viitorul”. Ce a spus despre soţia acestuia
- Schimbări radicale în fotbalul juvenil de la noi! Când nu vor mai fi validate decât golurile din interiorul careului! Anunţul FRF

































