Închide meniul

“La Chipciu nu mă mai surprinde nimic!” Mihai Stoica nu exclude posibilitatea ca Alexandru Chipciu să plece de la CFR Cluj la Craiova. Reacţia lui Mihai Rotaru

Valentin Pîrcălabu Publicat: 16 ianuarie 2022, 20:57

Comentarii
La Chipciu nu mă mai surprinde nimic! Mihai Stoica nu exclude posibilitatea ca Alexandru Chipciu să plece de la CFR Cluj la Craiova. Reacţia lui Mihai Rotaru

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Deşi o echipă de excepţie la FCSB, relaţiile dintre Mihai Stoica şi Alexandru Chipciu s-au răcit în ultima perioadă, mai ales că jucătorul a ales să meargă la CFR Cluj. MM Stoica a dezvăluit că fostul număr 7 al roş-albaştrilor a făcut o alegere ciudată atunci când a acceptat să semneze cu CFR Cluj. Tocmai de aceea, managerul general al FCSB nu ar fi surprins dacă jucătorul va alege să se transfere la Universitatea Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica nu exclude posibilitatea ca Alexandru Chipciu să plece de la CFR Cluj la Craiova

La Chipciu nu mă mai surprinde nimic. Dacă a avut de ales între Turcia, unde primea un salariu mult mai mare, și între CFR, și el s-a dus la Cluj… E problema lui. Nu mă surprinde nimic la Chipciu. Ar fi culmea să vorbești cu un jucător de la CFR, indiferent de relația pe care am avut-o în trecut cu acel fotbalist””, a declarat Mihai Stoica la telekomsport.ro.

Mihai Rotaru neagă că îl vrea pe Chipciu la Craiova

Patronul Universităţii Craiova a negat faptul că ar fi interesat de Alexandru Chipciu, unul dintre cei mai bine plătiţi jucători din Liga 1. ”Nu este real. Nu avem negocieri cu Chipciu. Avem negocieri cu doi fundaşi centrali, sperăm să luăm măcar unul, și cu un atacant care poate juca pe toate cele trei poziții din față”, a spus Mihai Rotaru la digisport.ro

Pe de altă parte, Ioan Becali este convins că jucătorul campioanei va ajunge în Bănie, imediat după ce Marian Copilu va semnat cu echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf.

”Da, e adevărat, Chipciu va ajunge la Craiova, mai ales că și Marian Copilu merge acolo. Ei doi sunt foarte buni prieteni. Chipciu, dacă nu era Marian Copilu, nu venea la CFR Cluj, poate ajungea în Turcia. Eu așa cred că se va face transferul, doar că trebuie să împartă câștigul lui Chipciu între CFR și Craiova. Chipciu câștigă cel mai bine din fotbalul românesc, la fel ca Tănase”, a spus Ioan Becali la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27
Gigi Becali pregătește transferurile de iarnă la FCSB. Anunțul făcut despre Kevin Ciubotaru după 2-1 cu Rapid
23:16
Costel Gâlcă, cerere directă către conducerea Rapidului după ce giuleştenii au fost învinşi în derby-ul cu FCSB!
23:10
Florin Tănase, avertisment pentru rivale după FCSB – Rapid 2-1: “Nu știu dacă sunt așa siguri de play-off”
22:57
VIDEOWashington Capitals – Detroit Red Wings 2-3. Echipa lui Alex Ovechkin, învinsă cu un gol din prelungiri!
22:55
Denis Ciobotariu, abătut după FCSB – Rapid 2-1: “Pare că avem o teamă sau nu știu”
22:52
Alex Dobre a acuzat arbitrajul după FCSB – Rapid 2-1! Ce i-a cerut lui Istvan Kovacs
1 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 2 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 3 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 4 Răspunsul lui Denis Drăguş la oferta FCSB. Anunţ surpriză din Turcia 5 Jucătorul lui Dinamo, „distrus” după eșecul cu UTA: „Chiar nu știu ce joacă, sincer vă spun” 6 Gigi Becali, transfer-surpriză la FCSB! Jucătorul pe care îl vrea patronul campioanei
Citește și