La loc comanda! Gigi Becali nu poate să scape de el! Adrian Petre revine la FCSB. Anunțul făcut în Italia

Antena Sport Publicat: 14 ianuarie 2021, 6:21

Comentarii
La loc comanda! Gigi Becali nu poate să scape de el! Adrian Petre revine la FCSB. Anunțul făcut în Italia

Adrian Petre ar putea reveni la FCSB

Presa din Italia anunță faptul că Petre va pleca mai mult ca sigur de la Cosenza, ceea ce înseamnă că ar putea reveni la FCSB, fiind încă sub contract cu gruparea patronată de Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu mai are rost să ne ascundem, Borrelli, Petre și Gliozzi au fost o deziluzie și nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor. Primii doi vor pleca cu siguranță”, anunță cei de la cosenzapost.it.

Adrian Petre nu a reușit să se impună la FCSB

Petre mai are contract cu FCSB până în 2024, fiind cumpărat de FCSB de la Esbjerg pentru 500.000 de euro.

Tânărul internațional nu a reușit însă să se impună la FCSB, iar Becali a decis să-l vândă pentru 300.000 de euro, însă până la urmă l-a împrumutat în schimbul sumei de 50.000 de euro.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Adrian Petre are 22 de ani și este cotat de transfermarkt.com la 800.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Dacă va reveni la FCSB, Petre va fi cel mai probabil rezervă, alături de Sergiu Buș, atacant care și el vrea să demonstreze că merită să joace la echipa lui Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:01

VideoMoment inedit în finala Cupei Greciei! A mers direct la mama sa, în peluză, după ce a marcat împotriva lui Răzvan Lucescu

22:00

VIDEOBenfica – Moreirense 4-1. Echipa lui Jose Mourinho se apropie la 4 puncte de lider

21:53

VIDEOAl Ahli Saudi a cucerit Liga Campionilor Asiei! Victorie în 10 oameni în finala cu Machida!

21:45

LIVE VIDEOPAOK – OFI Creta 1-2. Echipa lui Răzvan Lucescu, condusă în finala Cupei Greciei

21:41

LIVE TEXTCFR Cluj – U Cluj 0-0. Derby “de foc” în Gruia! Se joacă pentru victorie în repriza secundă

21:38

Arsenal – Newcastle 1-0. „Tunarii” se țin tare în lupta pentru câștigarea titlului

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 VIDEONebunie totală în Anglia! Au promovat în minutul 90+13, după ce fanii adverşi au sărbătorit pe teren cu 8 minute mai devreme 4 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 5 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 6 Salariu de 30.000 de euro pentru Daniel Pancu. Antrenorul e gata să semneze: “E un fenomen”
Citește și