Laurenţiu Reghecampf a dat lovitura! Super-fotbalistul care a ajuns în Bănie. Achiziţie spectaculoasă înainte de Universitatea Craiova – Dinamo

Gabriel Zamfirescu Publicat: 27 septembrie 2021, 12:16 / Actualizat: 27 septembrie 2021, 15:36

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf a dat lovitura! Super-fotbalistul care a ajuns în Bănie. Achiziţie spectaculoasă înainte de Universitatea Craiova – Dinamo

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Laurenţiu Reghecampf a primit cea mai bună veste cu doar câteva ore înaintea derby-ului Universitatea Craiova – Dinamo. Totul a devenit oficial. Un jucător important a semnat cu oltenii chiar astăzi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf a dat lovitura

Oltenii se pregătesc de şocul cu Dinamo, programat în această seară, de la ora 21.00, dar îşi întăresc şi lotul de jucători. Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a înţeles cu mijlocaşul ofensiv de picior stâng Ante Roguljic, care a ajuns deja în Bănie, conform digisport.ro.

Fotbalistul din Croaţia are 25 de ani şi a evoluat în ultimii trei ani la Trencin, în Slovacia, unde are o medie de 21 de meciuri pe sezon. A înscris 18 goluri şi a oferit 6 pase decisive. În carieră a mai jucat la Hajduk Split, Innsbruck, Admira Waker, Liefering, Pafos şi Salzburg. Ante Roguljic urmează să facă vizita medicală şi dacă nu apar probleme jucătorul cotat la 300.000 de euro va semna un contract cu Universitatea Craiova.

Jucătorii transferaţi de Universitatea Craiova de la începutul sezonului

David Lazar

Denis Rusu

Reclamă
Reclamă

Valerică Găman

Alexandru Crețu

Antoine Conte

Reclamă

Ionuț Vînă

Alexandru Mărieș

Lyes Houri

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:30

Dezastru financiar la CFR Cluj! Ardelenii, “îngropați” în datorii de zeci de milioane de euro. Cum arată bilanțul

21:12

BREAKING NEWSCând va fi stabilit numele noului selecționer: „Asta va fi propunerea oficială”

21:02

“Au dezamăgit” Florin Răducioiu a spus care sunt principalii vinovaţi pentru ratarea calificării la Mondial!

20:35

VideoJurnal Antena Sport | Chemat de Djokovic în galeria de la Zenica cu Italia, bosniacul Dzumhur a spus “pas”

20:33

„Să iasă să ne spună de ce a renunțat la Farul” Hagi, tras la răspundere înainte să preia naționala

20:31

VideoJurnal Antena Sport | De la puști vine speranța

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 4 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 5 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 6 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă
Citește și