Universitatea Craiova – Dinamo 5-0 | Laurenţiu Reghecampf a obţinut o victorie istorică, dar îşi dorea o umilinţă chiar şi mai mare: „Am ratat foarte mult!”. Ce a spus despre Dinamo

Publicat: 27.09.2021, 23:30
Actualizat: 27.09.2021, 23:51

Universitatea Craiova - Dinamo 5-0. "Câinii" au suferit o nouă umilință, după 0-6 cu FCSB în urmă cu două etape. Alb-roșiii au devenit "agentul 007", având 7 înfrângeri la rând în Liga 1. În ciuda scorului, Laurențiu Reghecampf i-a avertizat pe elevii săi că se joaca prea mult cu ocaziile.

Laurenţiu Reghecampf, după Universitatea Craiova - Dinamo 5-0

Hepta

„Nu mă așteptam la acest scor, sincer. M-am gândit că vom avea un meci foarte greu, m-am gândit că se vor mobiliza. Din păcate, i-am prins pe Dinamo într-un moment nefericit pentru ei. Îi felicit pe jucătorii mei care au făcut presiune 90 de minute, i-au împins să facă anumite greșeli. Am ratat foarte mult. Se joacă prea mult cu ocaziile, iar în anumite meciuri se poate ca în anumite ocazii fotbalul să ne pedepsească. Am ratat și în repriza a doua.

Universitatea Craiova – Dinamo 5-0 Laurențiu Reghecampf: „Am ratat foarte mult!”

(n.r – despre Alexandru Crețu) Foarte bun, mai ales că vine după o perioadă foarte lungă. E exact ce am planificat cu el, 45 de minute, să se integreze, să-și facă antrenamentul.

Pe partea dreapta, văzând că ei nu se mai apără cu niciun jucător pe acea parte, m-am gândit să introduc un mijlocaș pe acea parte.

Markovic e un jucător tânăr, care trebuie susținut, trebuie antrenat foarte bine. De la meci la meci atitudinea lui e alta, aleargă mai mult, e mult mai activ pe faza de apărare, încearcă să aibă ocazii. Trebuie să joace puțin mai simplu, dar cred că va deveni un jucător foarte bun.

Avem lot foarte bun, lot numeros. Ne permitem să schimbăm anumiți jucători în anumit partide. Eu vreau să-i mențin pe toți la un nivel ridicat. Antrenamentele noastre sunt foarte intensive și când avem ocazia le dăm posibilitatea jucătorilor să joace”a spus Laurențiu Reghecampf, după Craiova – Dinamo 5-0.

Reghecampf a ajutat-o pe Universitatea Craiova să obţină o victorie istorică. Niciodată, în întreaga istorie, nu au mai reuşit oltenii să o învingă pe Dinamo la o asemenea diferenţă de scor!

„Pentru mine e numai statistică, mă interesează să ajung la locurile fruntașe. Nu cred că ar trebui să conteze rezultatul, ci doar punctele câștigate. Am prins Dinamo într-un moment dificil, v-am spus. Au probleme, se vede că se întâmplă ceva în mijlocul lor. Nu e problema mea să discut despre acest lucru. Oamenii care iubesc această echipă vor veni lângă ea”, a mai spus antrenorul grupării din Bănie.

Universitatea Craiova – Dinamo 5-0

Dinamo a făcut un meci dezastruos de la un capăt la altul. „Câinii” au rămas în 10 oameni după 15 minute, când Giafer a văzut al doilea galben după ce l-a „secerat” pe Andrei Ivan în careu. Houri a înscris de la 11 metri și a stabilit scorul pauzei, 1-0.

Apoi, oltenii lui Reghecampf s-au dezvăluit în partea a doua. Ivan, Cîmpanu și Căpățînă au marcat într-un interval de doar 10 minute și au dus scorul la 4-0 pentru gazde. Universitatea Craiova a trimis în total 29 de șuturi spre poarta adversă. Formația din Bănie a avut și alte ocazii importante, dar elevii lui „Reghe” nu au fost inspirați la finalizare.

Totuși, Markovic a profitat în prelungiri de o pasă greșită a lui Cosmin Matei, care a trimis înapoi direct la adversar, și a marcat după ce l-a driblat pe Iliev. Scorul final a fost 5-0 pentru Craiova. Dinamo a ajuns la 7 înfrângeri la rând și are cel mai slab atac și cea mai slabă apărare din Liga 1.

Anamaria Prodan trăieşte într-un lux de neimaginat în Dubai / Instagram
Diverse • 22:01
FOTO
„A trecut peste multe încercări în viață „. Secrete mai puţin ştiute din trecutul Anamariei Prodan! Povestea averii familiei impresarei
Corina Bilcon
Diverse • 16:36
FOTO
„Este un moment urât din viaţa noastră”. Anamaria Prodan, noi dezvăluiri în scandalul divorţului. Impresara îi transmite un nou mesaj lui Laurenţiu Reghecampf
Cine este jucătorul care va semna cu Dinamo
Fotbal intern • 13:52
Cine este atacantul care va semna cu Dinamo. Cum l-a convins pe Mircea Rednic. A ajuns deja la baza de la Săftica

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Îți amintești de Elly și Cristian Șonea de la „Mireasă pentru fiul meu”? Cei doi au făcut un anunț important în urmă cu câteva ore
21:45 Manchester United – Liverpool 0-5 | Ole Gunnar Solskjaer, „băgat în depresie” de umilința fără precedent de pe Old Trafford: „Cea mai neagră zi!” Ce spune despre viitorul său 21:40 Manchester United – Liverpool 0-5. Căpitanul diavolilor rupe tăcerea după eșecul dureros. ”Vreau să le cer scuze fanilor. Fiecare trebuie să se uite în oglindă” 21:30 VIDEOBarcelona – Real Madrid 1-2. Momente incredibile după meci. Fanii au lovit cu pumnii în mașina lui Ronald Koeman 21:30 Unde ar putea pleca Mirel Rădoi! Destinaţie surpriză pentru selecţionerul României: „Banii sunt magnetici, are carte de vizită” 21:18 Manchester United – Liverpool 0-5 | Moment incredibil în Anglia! Fanii „diavolilor roșii” nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză 21:02 Barcelona – Real Madrid 1-2 | Carlo Ancelotti a dat lovitura pe Camp Nou! Record doborât după 56 de ani: „Am arătat că suntem puternici” 20:35 Barcelona – Real 1-2 | Ronald Koeman, dărâmat după bătaia încasată în El Clasico: „Trebuia să profităm de oportunităţile avute”. Ce jucători a remarcat 20:10 Manchester United – Liverpool 0-5 | Imaginea suferinţei în umilinţa de pe Old Trafford: Sir Alex Ferguson, împietrit în tribună, după golul 5 al cormoranilor. Gest golănesc al lui Ronaldo 19:46 Cuvinte uriaşe la adresa lui Ianis Hagi! Ce a spus Steven Gerrard despre internaţionalul român: „Trebuie să devină un bărbat adevărat” 19:10 Barcelona – Real Madrid 1-2 | „Galacticii”, patru victorii consecutive în El Clasico! David Alaba și Lucas Vazquez i-au făcut K.O. pe catalani pe Camp Nou