Închide meniul
Foto

Laurenţiu Reghecampf a reacţionat surprinzător după ce s-au aruncat cu sticle în el şi a avut nevoie de intervenţia jandarmilor. “Mă bucur să văd asemenea oameni venind la stadion”

Publicat: 29 august 2021, 8:33

Laurenţiu Reghecampf a reacţionat surprinzător după ce s-au aruncat cu sticle în el şi a avut nevoie de intervenţia jandarmilor. “Mă bucur să văd asemenea oameni venind la stadion”

Telekomsport

Antrenorul oltenilor a ţinut să asigure că nu l-au deranjat incidetenele care au apărut după fluierul final, când atât el, cât şi jucătorii săi, au avut nevoie de escorta jandarmilor pentru a ajunge la vestiare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf a reacţionat surprinzător după incidentele de pe Arena Naţională

Ahztaţi de forţele de ordine, alb-albaştrii au părăsit terenul printr-o altă zonă decât în mod normal, după ce fanii Rapidului au aruncat cu tot ce au găsit la îndemână. A fost o “ploaie” cu sticle, dar Reghecampf a ţinut să îi felicite pe ultraşii adverşi pentru atmosfera creată.

Nu sunt supărat, chiar dacă au fost incidente după meci, e normal, îi cunoaştem, ştim ce se întâmplă. Îmi place şi mă bucur la fiecare meci pe care îl joacă Rapid şi văd asemenea oameni venind la stadion“, a declarat Laurenţiu Reghecampf după Rapid – Universitatea Craiova 1-2.

Mai mult, Reghe a dezvăluit că îşi doreşte ca echipa antrenată de Mihai Iosif să obţină calificarea în play-off-ul Ligii 1.

La ce se întâmplă în tribune şi la cum sunt susţinuţi aceşti jucători şi această echipă, e păcat să nu ai mai multe meciuri în această atmosferă“, a transmis soţul Anamariei Prodan.

Reclamă
Reclamă

Rapid – Universitatea Craiova 1-2

Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, Rapid, la capătul unui meci în care a revenit de la 0-1 şi gazdele au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză. Au marcat: Albu, cu o execuţie superbă, în minutul 15, Markovic, cu o lovitură de cap, în minutul 83, şi Koljic, în minutul 90+1, cu o „torpilă” din afara careului.

Rapidiştii au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 43. Claudiu Belu a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben. În startul reprizei secunde, o petardă a explodat lângă Pigliacelli. Portarul Universităţii Craiova s-a prăbuşit, vizibil afectat. El şi-a revenit după scurt timp. Jocul a fost reulat după ce Cristi Săpunaru s-a dus către suporteri şi le-a cerut să nu mai arunce cu petarde.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:06

Lamine Yamal, mesaj ferm despre câştigarea Balonului de Aur înaintea confruntării cu Ousmane Dembele: “Asta aş vota”

12:52

Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi va semna cu Rapid. Toate detaliile din contract

12:35

UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului

12:26

Nick Kyrgios nu va participa la Wimbledon

12:13

F1 2025 Spanish Grand Prix: O radiografie completă a lui Cătălin-Cedric Ghigea despre un weekend definitoriu

11:59

Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 3 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 4 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Unirea Slobozia rămâne în Liga 1! Echipa lui Adrian Mihalcea a învins Voluntari la loviturile de departajare!
Citește și