Laurenţiu Reghecampf face scut în jurul lui Jovan Markovic, după ce atacantul a fost criticat pentru prestaţia de la echipa naţională: “Nu cred că a fost principalul vinovat!”

Antena Sport Publicat: 12 septembrie 2021, 15:14

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf face scut în jurul lui Jovan Markovic, după ce atacantul a fost criticat pentru prestaţia de la echipa naţională: Nu cred că a fost principalul vinovat!

Mediafax Foto / Mediafax Foto via Hepta

Jovan Markovic a avut parte numeroase critici după prestaţia mai puţin reuşită de la echipa naţională. Laurenţiu Reghecampf spune că în situaţia elevului său de la Universitatea Craiova au mai fost şi alţi jucători de la echipa naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A fost criticat după ultima partidă, dar dacă ne uităm la ultimul meci al echipei naționale, nu cred că doar Markovic a fost vinovatul principal. În general echipa nu s-a ridicat la nivelul jocului și nu a făcut un joc bun. Dar în continuare am mare încredere în el, e un jucător tânăr care vine după o perioadă foarte grea pentru el, saltul pe care l-a făcut e incredibil. Cred eu că Mirel va miza în continuare pe jucătorii tineri și bine face, ei au potențial să ajute echipa națională în viitor.

Trebuie să își formeze o echipă, un nucleu de jucători cu care să meargă la bătaie în viitor. Știți cum este, jucătorii tineri au oscilații foarte mari, asta e cea mai mare problemă a tinerilor din România în momentul de față. Dar, sper eu ca prin valoare antrenamentelor și a loturilor din care fac parte, acest lucru să nu se mai întâmple. Eu nu l-aș critica. Pe mine mă interesează că Markovic a venit sănătos, putem să-l folosim la următoarele partide și din partea mea va avea tot suportul“, a declarat Laurenţiu Reghecampf într-o conferinţă de presă.

Jovan Markovic a fost criticat şi de colegii de la Universitatea Craiova

Moment incredibil la finalul derby-ului Rapid – Universitatea Craiova 1-2. Dan Nistor şi-a pus la zid propriul coleg. Mijlocaşul oltenilor l-a „urecheat” pe Jovan Markovic, marcatorul golului de 1-1 din derby. Dan Nistor l-a anunţat pe tânărul atacant că va avea o discuţie importantă după ce acesta va reveni de la echipa naţională.

Am meritat victoria. Sincer, mă aşteptam să nu marcăm nici măcar un gol. Va ajunge foarte sus dacă o ţine aşa. Mă bucur foarte mult. Va trebui să îl chem pe Markovic pentru că avem multe chestii de pus la punct. Ne doream cât mai mulţi jucători la echipa naţională. Ratează foarte mult. Astăzi a avut ocazii mari”, a declarat Dan Nistor la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40

Remarcatul lui Gigi Becali după ce FCSB a învins-o pe Farul: “E cel mai bun jucător român”

23:33

Ce le-a spus Mirel Rădoi jucătorilor în vestiar, dezvăluirea lui Tănase: “Probabil așa i-a venit”

23:23

“Frate, vezi că arde baraca!” Stoican şi-a avertizat jucătorii după eşecul cu FCSB

23:13

Vlad Chiricheş, răspuns acid pentru Gigi Becali: „Poate să mă dea afară!”. Ce a spus de retragere

23:12

Întrebat despre plecarea de la FCSB, Mirel Rădoi a făcut show: “Chiar dacă nu am Bacalaureat şi par mai prostuţ”

22:58

Ștefan Târnovanu și-a făcut autocritica după greșelile din meciul cu Farul. Ce le-a transmis Mirel Rădoi în vestiar

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 3 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 4 Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract 5 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 6 O echipă din play-out nu a primit licenţa pentru Liga 1!
Citește și