Închide meniul

Laurenţiu Reghecampf, îngrijorat înaintea derby-ului Rapid – Universitatea Craiova: “Sper ca jucătorii să nu fie speriaţi”. La ce se aşteaptă pe Arena Naţională

Iulian Focșăneanu Publicat: 25 august 2021, 15:31

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf, îngrijorat înaintea derby-ului Rapid – Universitatea Craiova: Sper ca jucătorii să nu fie speriaţi. La ce se aşteaptă pe Arena Naţională

Mediafax Foto / Mediafax Foto via Hepta

Reghe se aşteaptă la o atmosferă de zile mari. Tehnicianul oltenilor a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că îl îngrijorează problemele pe care jucătorii săi le au la finalizare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf, îngrijorat înaintea derby-ului Rapid – Universitatea Craiova

Pentru noi urmează o partidă foarte importantă. Cu siguranţă vor fi foarte mulţi suporteri. Jucăm cu o echipă care este în momentul de faţă în top. Sperăm ca jucătorii să aibă o reacţie foarte bună.

Sper ca jucătorii să înţeleagă exact ce am lucrat săptămâna asta şi să se vadă pe teren. Va fi un meci unde vor fi foarte multe ambiţii. Va fi un spectacol în tribune. Vom avea nevoie ca jucătorii să arate foarte bine la meciul acesta, să nu fie timoraţi, să nu fie speriaţi. Sunt sigur că nu va fi cazul, avem jucători maturi.

Ce mă îngrijorează pe mine este că nu reuşim să marcăm goluri la ocaziile pe care le creăm. Va trebui ca la asemenea meciuri să fim foarte productivi. Cu siguranţă cei de la Rapid vor face orice ca să nu piardă. Mie îmi place în general fotbalul mai dur, dar la limita fair-play-ului, la limita regulamentului. Eu îi felicit pe cei de la Rapid“, a spus Laurenţiu Reghecampf.

Rapid este neînvinsă în această ediţie de campionat şi este la două puncte în spatele liderului CFR Cluj. Mai mult, nou-promovata nu a primit nici măcar un gol în această ediţie a Ligii 1. Este un record absolut! Niciodată nu a mai fost vreo echipă care să nu primească gol în primele şase etape din campionatul României.

Reclamă
Reclamă

Universitatea Craiova are golaveraj negativ după cele trei victorii şi trei remize. Etapa trecută a învins-o la limită pe Gaz Metan Mediaş, dar a pierdut ultimele două deplasări.

Meciul dintre Rapid şi Universitatea Craiova va fi sâmbătă, de la ora 21.00, şi va putea fi urmărit în format LIVE TEX pe www.as.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
“Rămâneți la baraj?”. Cum a răspuns Mircea Lucescu la întrebarea care stă pe buzele tuturor după meciul României
0:51
VideoRezumat România – San Marino 7-1 | “Tricolorii” merg la barajul pentru World Cup 2026
0:40
Ştefan Baiaram, prima reacţie după primul gol la naţională! Ştie ce se va întâmpla cu selecţionerul Lucescu
0:32
EXCLUSIVMircea Lucescu, mesaj categoric despre posibilele adversare de la barajul World Cup 2026: “Atâta tot”
0:17
EXCLUSIVDennis Man, dărâmat fiindcă tricolorii nu s-au calificat direct la Mondial: “Puteam să facem mult mai mult”
0:14
Mircea Lucescu, mesaj cu subînțeles legat de viitorul său. Ce le-a spus jucătorilor în vestiar după meci
1 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 2 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 3 UPDATEFlorin Cernat, cale liberă spre FCSB. FC Voluntari a anunţat plecarea sa de la echipă 4 VIDEORomânia – San Marino 7-1. Tricolorii i-au “distrus” pe amatori după ce oaspeţii au deschis scorul 5 Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!” 6 Florinel Coman, ca și plecat de la Al-Gharafa. Qatarezii au două variante
Citește și