VIDEO

Laurențiu Reghecampf, la 46 de ani! “Visul meu este să câştig titlul cu Universitatea Craiova” Declaraţia savuroasă despre olteni: “Este ca o bombă atomică!”

Dragoș Vasile Publicat: 19 septembrie 2021, 17:55

Comentarii
Laurențiu Reghecampf, la 46 de ani! Visul meu este să câştig titlul cu Universitatea Craiova Declaraţia savuroasă despre olteni: Este ca o bombă atomică!

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Reghecampf îşi petrece ziua de naştere departe de familie. Este în cantonament cu oltenii şi se pregăteşte de un meci de foc. Joacă, în Gruia, cu campioana en-titre CFR Cluj. Va încerca să îl învingă pe Dan Petrescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurențiu Reghecampf, la 46 de ani! Care este cea mai mare dorinţă a antrenorului

“Îmi place să câştig, îmi place să dezvolt sentimentul de a fi numărul unu, de a avea satisfacţii şi de a fi urmat de tot grupul, de toţi oamenii cu care lucrez. Este foarte improtant proiectul de aici. Sunt foarte mulţi ani de când nu s-a mai câştigat un titlu în Bănie şi pentru mine a contat foarte mult acest lucru când am venit la Craiova.

Cunosc foarte bine mentalitatea oamenilor de aici, pentru că am lucrat cu mulţi oameni din Oltenia, n-am niciun fel de problemă, îmi place. Dar, ştiţi cum se spune, când lucrezi ai doi olteni într-o echipă în afara Olteniei, este ca o bombă atomică. Sunt oameni care au temperament, care trăiesc, care vor, vezi asta şi la fotbaliştii de aici, sunt tot timpul neliniştiţi, în mişcare.

Îmi place, este un sentiment unic să antrenezi şi să reuşeşti în această regiune. „Câştigai” este cuvântul oltenesc pe care aş vrea să-l rostesc cel mai des. Visul meu este să câştig un titlu cu Universitatea Craiova. Am fost primit foarte bine de suporterii craioveni, chiar dacă au fost câteva rezultate negative. Nu fac promisiuni gratuite, mă gândesc numai la meciul următor. Sper să ne întâlnim cu stadionul plin la meciul de Cupă cu CFR”, a spus Laurenţiu Reghecampf, în cadrul unui interviu.

Reclamă
Reclamă

Laurențiu Reghecampf a rupt tăcerea despre relația cu Mihai Rotaru

Laurențiu Reghecampf, antrenorul Universității Craiova, a vorbit despre relația pe care o are cu Mihai Rotaru, omul cu banii de la echipa de pe Ion Oblemenco.

„Suntem cunoştiinţe. Mihai Rotaru lucrează de mult timp în fotbal şi are cunoştiinţe în fotbal, în toate domeniile din fotbal. Eram prieteni de mult timp. Ca prietenie, când stai la masă cu cineva şi mănânci înseamnă că eşti prieten”, a spus Laurențiu Reghecampf, pentru playsport.ro.

Laurențiu Reghecampf a semnat cu Universitatea în iulie 2021, imediat după ce oltenii au fost învinși FK Laci în preliminariile UEFA Conference League.

Reclamă

Până acum, „Reghe” a adunat șapte meciuri pe banca formației din Bănie, dintre care trei victorii, două remize și două înfrângeri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Mihai Stoica a găsit atacant pentru FCSB: “Dacă nu dă două goluri în primul meci, mă nenoroceşte Gigi”
Citește și