Laurențiu Reghecampf, răspuns pentru Gigi Becali după ce l-a acuzat de şantaj: "Lucrurile puteau fi lămurite ca între bărbați!" 

Antena Sport Publicat: 29 ianuarie 2021, 5:33

Comentarii
Laurențiu Reghecampf, răspuns pentru Gigi Becali după ce l-a acuzat de şantaj: "Lucrurile puteau fi lămurite ca între bărbați!" 

Laurenţiu Reghecampf

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Anamaria Prodan a fost sărită din schemă la transferul lui Man, care s-a realizat prin Giovanni Becali, și de aici a plecat un întreg scandal. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Reghecampf nu a stat deoparte și i-a dat un mesaj lui Becali, așa cum AS.ro v-a anunțat, iar finanțatorul de la FCSB a ieșit la atac. 

"Eu nu mi-am dorit să ajungă chestia asta la voi. Am dat un mesaj, am încercat să îl sun și să îi spun anumite lucruri, pe care consider că pot să i le spun, în calitate de prieten. Da, e adevărat, i-am zis că nu e corect ce s-a întâmplat. Hai să discutăm puțin despre declarațiile lui. Eu mi-aș fi dorit să clarifice cu mine, dacă avea anumite probleme. Sunt lucruri care puteau fi discutate între doi bărbați, fără să apară la TV. 

Acum trebuie să răspund, ca să nu creadă oamenii că e totul cum crede Gigi. Nu o voi face pe același ton, eu îl respect în continuare. Nu am cum să mă schimb de la o zi la alta. Are respectul meu, am făcut foarte lucruri împreună", a declarat Reghecampf la Telekom Sport.

Laurențiu Reghecampf, răspuns pentru Gigi Becali 

Laurențiu Reghecampf a lămurit și problema "șantajului" de care l-a acuzat Gigi Becali. Finanțatorul FCSB susținea ca "Reghe", antrenorul său de pe atunci, a mers la el la pușcărie și i-a transmis că dacă nu-i mărește salariul v-a pleca.

Reclamă
Reclamă

Reghecampf a recunoscut faptul că l-a vizitat pe Becali la închisoare, dar susține că nu a fost vorba de niciun șantaj.

"Nu au fost două săptămâni. Eu am mers la el, dar doar după ce am terminat campionatul. Eram deja campioni, a fost o portiță atunci. Nu voi băga numele lui cu care am mers. Într-adevăr, am fost la Gigi. Discutasem niște lucruri înainte, dar nu a fost vorba de șantaj, de 30.000 de euro. 

Nu vreau să zic sumele, erau doar niște discuții pe care le-am avut înainte să intre la închisoare și trebuia să le lămurim. El mi-a cerut să vin acolo. Mă deranjează. Consider că după acest incident am mai lucrat mult timp împreună. Dacă avea această problemă, putea să îmi spună", a mai spus Reghecampf.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:26 6 aug.

Nicolae Dică, reacţie fără precedent după CFR Cluj – Tromso 0-5: „Nu-mi place când văd asta”

23:16 6 aug.

Ştefan Baiaram e convins după KuPS – Universitatea Craiova 1-1! Mesaj pentru fani: „Cu siguranţă ne vom califica”

22:57 6 aug.

Acţionarul român de la Tromso nu s-a ferit după umilinţa suferită de CFR Cluj: „Asta e o greşeală”

22:44 6 aug.

„E istorie”. Antonio Folha, OUT de la CFR Cluj după dezastrul cu Tromso. Varga a numit posibilii înlocuitori

22:15 6 aug.

Alin Fică, dărâmat după CFR Cluj – Tromso 0-5: „Suntem la pământ cu fotbalul în România”

22:12 6 aug.

„Proști sunt dacă ne-or mai trimite în Europa”. Basarab Panduru a „explodat” după umilinţele din Europa

1 Rodri a ales între Barcelona şi Real Madrid. Anunţul momentului în Spania 2 Adi Chică-Roşă s-a transferat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 3 Gigi Becali, detalii despre transferul lui Denis Drăguş la FCSB: 5.000.000 de euro! 4 Promisiunea lui Dan Petrescu. Unde antrenează după ce a fost ofertat de FCSB: „Mi-a promis” 5 Panică totală la Madrid! Ce a făcut Vinicius, imediat după ultima rundă de negocieri 6 Trabzon îi face toate poftele lui Salah: vor să-l aducă pe colegul său preferat de la Liverpool
Citește și