Închide meniul

LIGA I SUPERSTAR | Ciprian Deac câștigă concursul după ce a trecut de Nistor, Coman, Alibec și Cicâldău

Florian Ceafalău Publicat: 16 aprilie 2020, 7:50

Reclamă
LIGA I SUPERSTAR | Ciprian Deac câștigă concursul după ce a trecut de Nistor, Coman, Alibec și Cicâldău

Liga I SUPERSTAR

Câștigătorul LIGA I SUPERSTAR este Ciprian Deac. Mijlocașul lui CFR Cluj a trecut la limită în finală, la sub 50 de voturi, de Alexandru Cicâldău.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

LIGA I SUPERSTAR! MAREA FINALĂ!  Astăzi decidem cine este Superstarul Ligii I. După 3 meciuri grele, Ciprian Deac și Alexandru Cicâldău au ajuns în finală.

Primul a trecut de Dan Nistor, Florinel Coman și Denis Alibec, iar mijlocașul Universității i-a eliminat pe Karanovic, Budescu și Valentin Gheorghe.  Votează în comentarii cine este Superstarul Ligii I.

LIGA I SUPERSTAR a ajuns în semifinale. Astra are doi jucători, pe fiecare parte a tabelului. Dacă aceștia își câștigă meciurile, putem avea o finala 100% între jucători de la Astra. Ciprian Deac și Alex Cicâldău sunt ceilalți doi jucători care joacă pentru un loc în finală.

Reclamă
Reclamă

MECIURILE DIN SEMFINALE:

Denis Alibec – Ciprian Deac

Reclamă

Alexandru Cicâldău – Valentin Gheorghe

UPDATE 15 aprilie: Valentin Gheorghe de la Astra este ultimul calificat în semifinale. Acesta a trecut cu scorul de 2-1 de Deian Sorescu.

UPDATE 14 aprilie: Alexandru Cicâldău trece de Budescu la limită, cu scorul de 2-1.

UPDATE 13 aprilie: Ciprian Deac îl elimină la limită pe Florinel Coman. Mijlocașul lui CFR va juca în semifinale cu Alibec.

UPDATE 12 aprilie: Denis Alibec este primul jucător calificat în semifinale, după ce a trecut de Gabi Iancu. Alibec va juca împotriva câștigătorului meciului dintre Coman și Deac.

MECIURILE DIN SFERTURI:

Denis Alibec – Gabi Iancu

Florinel Coman – Ciprian Deac

Constantin Budescu – Alexandru Cicâldău

Valentin Gheorghe – Deian Sorescu

UPDATE 11 aprilie: Ultimii doi jucători calificați în sferturi sunt Valentin Gheorghe, care l-a eliminat pe Dennis Man în cel mai strâns meci din optimi, decis de doar câteva voturi, și Deian Sorescu, cel care a trecut de Dugandzic cu scorul de 2-1.

UPDATE 10 aprilie: Încă doi jucători calificați în sferturi, Constantin Budescu îl elimină pe Arlauskis cu un scor extrem de strâns, iar Cicâldău trece lejer de Karanovic. Cei doi vor avea un duel de foc în sferturi.

UPDATE 9 aprilie: Următorii doi calificați în sferturi sunt Florinel Coman, care a trecut de Rivaldinho cu 3-0, și Ciprian Deac, care a trecut de Dan Nistor cu 2-1.

UPDATE 8 aprilie: Primii calificați în sferturi sunt Denis Alibec, care a trecut de Alexandru Păun cu scorul de 3-0, și Gabriel Iancu, care a trecut de Sergiu Buș cu 2-1.

Astăzi avem alte două meciuri de foc, Coman vs Rivaldinho și Deac vs Nistor.

Liga I este în carantină, dar fotbalul nu se oprește aici. Cei mai buni jucători din campionat luptă pentru trofeul "LIGA I SUPERSTAR". În fiecare zi, AntenaSport prezintă două meciuri de foc, unde fanii decid câștigătorul. Fără prelungiri, fără penalty-uri, fără VAR, totul ține de VOTUL tău!

Cei mai buni 16 jucători din LIGA I au fost așezați în "optimi". În fiecare zi, se dispută câte 2 meciuri într-o singură manșă, pe www.antenasport.ro și pe paginile noastre de Facebook (AntenaSport) și Instagram (@antenasport.ro). Intra și votează-ți preferatul, iar la final vom vedea cine iese LIGA I SUPERSTAR!

Meciurile de marți

Alibec (Astra) –  Păun (CFR)

Buș (Gaz Metan) – Iancu (Viitorul)

Meciurile de miercuri:

Coman (FCSB) – Rivaldinho (Viitorul)


Deac (CFR Cluj) – Nistor (U Craiova)

Meciurile de joi:

Arlauskis (CFR) – Budescu (Astra)


Cicâldău (U Craiova) – Karanovic (Sepsi)

Meciurile de vineri:

Man (FCSB) – Vali Gheorghe (Astra)


Sorescu (Dinamo) – Dugandzic (Botosani)

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia derby-ul Dinamo - FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:54

Anghel Iordănescu îi cere lui Mircea Lucescu să califice România la World Cup 2026: „Are această obligaţie. Edi a lăsat o echipă competitivă”

10:46

E monopostul Red Bull special construit pentru Verstappen? Analiza lui Adrian Georgescu, după performanţele slabe ale lui Liam Lawson

10:26

Ce a spus Vinicius, după înfrângerea usturătoare cu Argentina. Detaliul remarcat la rivali: „Nu se poate întâmpla”

10:17

România, într-un top select după primele două meciuri din preliminariile World Cup 2026! Doar Anglia şi Polonia sunt peste naţionala lui Mircea Lucescu

9:52

Brazilienii „îi vor capul” lui Dorival, după umilinţa cu Argentina: „Masacru!”. Ce antrenor de top cer la naţională

9:42

Raphinha a fost făcut praf, după ce Argentina a umilit Brazilia. Replici dure pentru starul Barcelonei: „Aprindem dinamita!”

1 Mircea Lucescu a ameninţat cu demisia după San Marino – România 1-5: „Pot pleca în orice moment” 2 Selecţionerul celor de San Marino, dezvăluire fabuloasă despre Mircea Lucescu: „Nu cred că îşi mai aminteşte de mine” 3 Marian Iancu nu îl mai vrea pe Mircea Lucescu la naţionala României: „E nevoie de o nouă provocare”. Numele surpriză propus 4 Ce s-a ales de Nicolae Mitea. Fostul internaţional a împlinit 40 de ani: „Petrec mult timp cu ea!” 5 România U21 – Olanda U21 0-2. Eșec pentru tricolorii lui Pancu, în ultimul amical al lunii martie. Au marcat Valente și Van Bergen 6 Dumitru Dragomir i-a propus un transfer de milioane lui Becali: „La naţională e destrăbălat, dar la FCSB ar fi super”
Citește și