Lincoln – CFR Cluj 1-2 | Ironie supremă după ce Șumudică a spart sticle în Gibraltar: „S-au speriat ăia doi și au greșit”

Publicat: 20.07.2021, 21:58
Actualizat: 20.07.2021, 22:10

Helmut Duckadam a oferit gluma serii după momentul de sinceritate a lui Marius Șumudică, după meciul Lincoln Red Imps - CFR Cluj 1-2.

Helmut Duckadam, ironia supremă pentru CFR Cluj

Abaca Press / AA/ABACA via Hepta

CFR Cluj a fost condusă la pauză în Gibraltar. Marius Șumudică a mărturisit după meci că a făcut „ca trenul” în vestiar, spărgând două sticle în fața elevilor săi.

Helmut Duckadam, ironie supremă pentru CFR Cluj

Neimpresionat de jocul campioanei României, Duckadam a spus că, mai degrabă, cei de la Lincoln s-au speriat de țipetele lui Șumudică și au lăsat-o mai moale în repriza a doua.

„Eu cred că i-a speriat pe portarul și pe fundașul central de la Lincoln, că au greșit în repriza a doua. Eu cred că s-au speriat ăia doi și au greșit”, a spus Helmuth Duckadam, la Digi Sport.

Gabriel Debeljuh a înscris golurile care au dus victoria CFR-ului în Gibraltar. Jucătorul croat a înscris pentru 1-1 cu o lovitură de cap, când i-a luat fața portarului din Gibraltar în stilul lui Olivier Giroud cu Ciprian Tătărușanu, la Euro 2016.

Al doilea gol al lui Debeljuh a venit după o gafă de proporții în apărarea lui Lincoln. Un jucător al gazdelor a vrut să trimită mingea la propriul portar, dar nu l-a văzut pe atacantul CFR-ului, care a îndeplinit ulterior o simplă formalitate.

Marius Şumudică a făcut „ca trenul” în Gibraltar

„Foarte greu, un teren imposibil. Am avut vântul contra noastră. Se oprea mingea în aer. Nu avem voie să primim gol. Facem aceleaşi greşeli. Nu mai există echipe mici. A trebuit un şoc la pauză, să sparg două sticle să se trezească. Importantă este victoria şi că ne-am făcut viaţa uşoară pentru retur. Conference League este o reţetă de succes. Va trebui să câştigăm şi la Cluj. Va trebui să facem tot ce ţine de noi. Ne aşteaptă un meci greu la Călăraşi„, a spus Marius Şumudică, după meci.

Dacă se va califica în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, CFR Cluj va avea o misiune dificilă. Campioana României poate da peste Young Boys sau Slovan Bratislava.

Florin Tănase, în duel cu Vinicius
Fotbal intern • 23 iulie, 10:54
Gigi Becali pregăteşte o BOMBĂ URIAŞĂ! Negociază cu Paulo Vinicius, fostul fundaş al celor de la CFR Cluj
Diverse • 23 iulie, 8:57
FOTO
Atacat dur de Anamaria Prodan şi copleşit de problemele din familie, Laurenţiu Reghecampf e gata să renunţe la tot: „Nu ar mai vrea”
Marius Şumudică, mesaj dur pentru jucători
Fotbal • 22 iulie, 18:39
Marius Şumudică, mesaj dur pentru jucători. „Dacă nu ne calificăm, facem un foc de tabără şi ardem licenţele”. Cere înţelegere de la conducere: „Să nu ajungem la divorţ!”
Gina Pistol le răspunde fanilor! Motivul pentru care vedeta nu publică imagini cu chipul fiicei ei: „Nu-i judec pe cei care o fac”
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Barcelona l-a luat pe Aguero, Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
8:39 Jocurile Olimpice 2020 | URIAŞ! Ana Maria Popescu este în semifinale la spadă. Victorie fabuloasă în sferturi şi e la doi paşi de titlul olimpic 8:10 EXCLUSIVGigi Becali, convins că are antrenor de top. Cum l-a cucerit Todoran după numai două meciuri. Patronul lui FCSB a pus tunurile pe un jucător. „Nu ai voie să faci aşa ceva!” 0:04 CS Mioveni – Rapid 0-2 | Mihai Iosif vrea să pună clasamentul în ramă. „Am nevoie de linişte!” Declaraţii inedite despre duelul cu Gică Hagi 23 iulie, 23:51 FotoSimona Halep s-a căsătorit cu Toni Iuruc. Campioana noastră a spus „DA”! Nuntă spectaculoasă, ţinută în mare secret. Ce s-a întâmplat la Izvorani 23 iulie, 23:50 Dragoş Grigore avertizează după Mioveni – Rapid 0-2. „Ne-am lăsat dominaţi!” Ce a spus despre primul gol după 7 ani, în Liga 1 23 iulie, 23:20 CS Mioveni – Rapid 0-2 | Giuleştenii sunt lideri! Au două victorii şi nu au primit gol, deşi fundaşii centrali au împreună 71 de ani 23 iulie, 23:18 Marinos Ouzounidis s-a certat cu Mihai Rotaru. „Au fost nişte discuţii!” Dezvăluirea lui Sorin Cârţu. „Nu e o situaţie la plesneală!” 23 iulie, 22:52 VideoAlexandru Cicâldău, avertizat de Gabi Tamaş: „Trebuie să fie de două ori mai bun!” Galatasaray îl va umple de bani şi pe Gică Hagi 23 iulie, 21:55 VideoROMÂNII DE AUR! „Hercule” de la Jocurile Olimpice e român şi visează să-şi facă tatăl mândru. „Nu-ţi bate joc!” 23 iulie, 21:18 EXCLUSIVCriticat de Gigi Becali, Olimpiu Moruţan are viitorul în pericol. „Încearcă mai mult decât poate, nu are forţă în picioare!”