Închide meniul

LPF a anunțat programul etapei cu numărul 28! Derby-ul Rapid – Dinamo se joacă pe Arena Națională. FCSB are meci de foc!

Dragoș Vasile Publicat: 16 februarie 2022, 16:01

Comentarii
LPF a anunțat programul etapei cu numărul 28! Derby-ul Rapid – Dinamo se joacă pe Arena Națională. FCSB are meci de foc!

Hepta

Derby-ul Rapid – Dinamo se joacă pe Arena Națională

Rapid – Dinamo, derby-ul etapei cu numărul 28 se va disputa cu spectatori pe cel mai mare stadion al țării. În aceeași etapă, FCSB va juca cu Farul, iar CFR Cluj se va deplasa la Sfântu Gheorghe, pentru duelul cu Sepsi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Programul complet al etapei cu numărul 28:

Vineri, 25 februarie

  • Ora 17.30 UTA Arad – Academica Clinceni;
  • Ora 20.30 Universitatea Craiova – Chindia Târgovişte;

Sâmbătă, 26 februarie

  • Ora 15.00 Gaz Metan Mediaş – FC U Craiova;
  • Ora 17.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC CFR 1907 Cluj;
  • Ora 20.30 FC Rapid – FC Dinamo;

Duminică 27 februarie

Reclamă
Reclamă
  • Ora 13.00 FC Argeş – FC Voluntari;
  • Ora 15.30 FC Botoşani – CS Mioveni;
  • Ora 21.00 FCSB – FC Farul Constanţa.

Dinamo se întărește înaintea derby-ului cu Rapid

Dinamo continuă ”revoluția” pe piața transferurilor. ”Câinii” profită de situația de la Gaz Metan Mediaș și au transferat deja trei jucători. De asemenea, Iuliu Mureșan a anunțat că ce atacant este dorit în Ștefan cel Mare.

Dinamo a profitat de criza de la Gaz Metan și i-a adus pe Răzvan Grădinaru, Gabriel de Moura și Vlad Morar. De asemenea, Iuliu Mureșan a anunțat că și atacantul Christian Irobiso, tot de la gruparea din Mediaș, este așteptat în Ștefan cel Mare.

”Am luat 3 jucători de la Gaz Metan. Urmează la Comisie să se valideze contractele, ceea ce e o formalitate. Azi vor fi declarați liberi și mâine îi putem legitima. E vorba de Răzvan Grădinaru, de De Moura și de Vlad Morar.

Reclamă

Îl mai avem și pe Christian Irobiso, dar el nu este în aceeași situație. El nu are contractul reziliat și atunci va dura mai mult. Dar și pe el îl dorim, e tot atacant. Alții, nu. Cu acești jucători, ne întărim echipa mai ales în faza de atac. Acolo avem probleme, că avem mai puțini jucători”, a declarat Iuliu Mureșan, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe
0:13
Liviu Ciobotariu îşi decide la noapte viitorul, după Petrolul – Dinamo 0-3: “Răbdarea nu e aliatul meu”
23:53 15 sept.
Zeljko Kopic trage un semnal de alarmă, după 3-0 cu Petrolul: „Va trebui să înțelegem”
23:29 15 sept.
Cătălin Cîrjan, în culmea fericirii după ce a marcat cu Petrolul: „Muncesc foarte mult în fiecare zi”
23:21 15 sept.
Alexandru Musi a anunţat obiectivul lui Dinamo, după 3-0 cu Petrolul: “Cu siguranţă ne putem bate la titlu”
22:56 15 sept.
Petrolul – Dinamo 0-3. “Câinii” revin pe podium după a cincea victorie a sezonului
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 4 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 5 Ilie Dumitrescu l-a contrazis în direct pe Gigi Becali, în plină criză la FCSB: “Sunt 100% convins de asta” 6 Gigi Becali pregăteşte schimbări radicale în primul 11 al FCSB-ului. Titularii care sunt OUT: “Altă formulă”
Citește și