Închide meniul

Marcel Bîrsan se teme pentru viaţa sa! Arbitrul a mers la Poliţie, după ce a fost ameninţat de fanii lui Dinamo. Decizia luată de oamenii legii

Dragoș Vasile Publicat: 6 aprilie 2021, 13:35

Comentarii
Marcel Bîrsan se teme pentru viaţa sa! Arbitrul a mers la Poliţie, după ce a fost ameninţat de fanii lui Dinamo. Decizia luată de oamenii legii

Marcel Bîrsan, ameninţat de fanii lui Dinamo

"Centrlul" i-a eliminat pe Paul Anton şi Florin Bejan în meciul cu CFR Cluj, iar arbitrajul acestuia a fost aspru criticat atât de dinamovişti, cât şi de nume importante din fotbalul românesc.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marcel Bîrsan se teme pentru viaţa sa după ce a fost ameninţat de fanii lui Dinamo

Suporterii lui Dinamo au luat foc atât în timpul meciului, dar şi după. După finalul duelului din Gruia, Marcel Bîrsan a primit mai multe ameninţări pe telefon, iar arbitrul, temându-se pentru viaţa sa, s-a dus de urgenţă la Secţia 11 de Poliţie, scrie ProSport.

Sursa citată mai scrie şi că fanii dinamovişti ar intenţiona să meargă la domiciliul lui Bîrsan, motiv pentru care oamenii legii vor supraveghea zona în următoarea perioadă. Ultraşii care vor merge acasă la arbitru vor fi legitimaţi şi conduşi la secţia de Poliţie.

EXCLUSIV | Gigi Becali, reacție furibundă la adresa CCA: ”L-au trimis pe Bârsan că e kamikaze!”

Printre oamenii care au criticat arbitrajul lui Marcel Bîrsan se numără şi patronul FCSB. Gigi Becali este convins că Dinamo a fost furată, la meciul cu CFR, și susține că a prevăzut acest lucru într-o discuție pe care a avut-o cu Mihai Stoica, managerul general de la FCSB.

”I-am zis lui Mihai (n.r MM Stoica) că l-a dat afar la mișto pe Anton, iar dacă nu o să dea gol, o să îl dea afară și pe Bejan, care avea galben. I-am zis că nu mă mai uit. Dacă nu dau gol, bagă Bârsan mingea în poartă. Le-a dat doi oameni afară, nu mai aveau nevoie de 11 metri. 

Reclamă
Reclamă

Dă-le doi oameni afară celor care joacă cu mine, și nu mai am nevoie de 11 metri. E clar că e de undeva, teleghidat. Kovacs ne-a furat cu CFR, după ne-a dat să ne mai pârlească o dată cu Viitorul. O să vedeți că pe Bârsan îl mai dă o dată cu CFR. Pe Bârsan l-au trimis că e kamikaze”, a declarat Becali pentru AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:45
LIVE TEXTParma – Inter 0-0. Echipa lui Cristi Chivu se poate distanţa în clasament
21:42
LIVE TEXTBarcelona – Bilbao 4-0. Campioana Spaniei a făcut spectacol în prima repriză! Nicio șansă pentru basci
21:38
VideoJurnal Antena Sport | Baschetul a învăţat-o pe Yasmin Awad să vadă lumea de sus
21:38
Dani Coman a făcut anunțul cu privire la transferul lui Mario Tudose: „Am avut discuții”
21:35
VideoJurnal Antena Sport | Durul Smărăndescu a fost doborât de o probă la înălţime
21:26
VideoJurnal Antena Sport | Romanchuk trăieşte româneşte
1 FotoRăsturnare de situaţie în divorţul lui Ilie Năstase de soţia lui, Ioana! Anunţul fostului mare tenismen român 2 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 3 FotoMama din Dorohoi a jucătorului naţionalei României a surprins în Antalya. I-a băgat în şedinţă pe Andrei Nicolescu şi Curelea 4 Rapid, gata să cedeze 3 jucători pentru a lua un fotbalist de la o rivală: “Nu cred că a contat golul cu FCSB” 5 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. FC Argeș și-a vândut o vedetă 6 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă
Citește și