Închide meniul

Marian Iancu, la un pas de revenirea în fotbalul românesc! Echipa cu care vrea să facă performanţă: “Aş merge şi eu ca acţionar”

Publicat: 30 aprilie 2024, 12:39

Comentarii
Marian Iancu, la un pas de revenirea în fotbalul românesc! Echipa cu care vrea să facă performanţă: Aş merge şi eu ca acţionar

Marian Iancu, în timpul unui meci - Hepta

Marian Iancu e la un pas de revenirea spectaculoasă în fotbalul românesc. Poli Timişoara va avea un nou stadion şi fostul patron e sigur că Poli va redeveni un nume important în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Eu sunt sigur că se va face noul stadion la Timişoara. Lucrurile sunt clare, sunt angajamente publice. Întotdeauna o astfel de investiţie naşte emulaţie.

Marian Iancu, la un pas de revenirea în fotbalul românesc

Oamenii din vestul ţării sunt cunoscători de fotbal, au mers în Occident, au văzut care sunt condiţiile europene pe stadioane, sunt sigur că o astfel de investiţie va atrage lumea şi mai mult, în Timişoara.

În aceste condiţii, aş merge şi eu la echipă, ca acţionar. Ca patron nu mai pot, dar ca un acţionar minoritar, da. Ba mai mult, aş fi un girant pentru alţi oameni de afaceri, să vină şi ei să investească.

Este vorba despre echipa pe care o recunosc suporterii. Sunt sigur că va veni şi performanţa odată cu aceste investiţii, cu aceste implicări. Stadionul va fi plin, cu 30.000 de oameni în tribune. Se doreşte competiţie la Timişoara”, a spus Iancu, potrivit sportpesurse.ro.

Reclamă
Reclamă

Stadion nou la Timişoara

Guvernul a aprobat, recent, indicatorii tehnico-economici pentru construirea unui nou stadion dedicat fotbalului (categoria 4 UEFA) în Timişoara.

Mai exact, Executivul a aprobat, joi, hotărârea de Guvern pentru aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai obiectivului de investiţii „Construire Stadion cu capacitate de 30.000 locuri, Str. Ştefan Covaci nr. 1, municipiul Timişoara, judeţul Timiş”.

Obiectivul va avea o capacitate de 30.000 de locuri, valoarea totală a investiţiei este de 836.949.000 de lei, iar durata estimată pentru execuţia lucrărilor este de 26 de luni.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00
Real Madrid – Celta Vigo 0-2. Oaspeții dau o super-lovitură pe ”Bernabeu”. Ionuţ Radu, cel mai bun de pe teren
23:29 7 dec.
Daniel Pancu a dat cărțile pe față, după derapajul lui Louis Munteanu: „O consideram o discuție încheiată”
23:13 7 dec.
U BT Cluj, învinsă de Partizan Belgrad într-o atmosferă de vis. 10.000 de fani prezenți la meci
23:11 7 dec.
Incredibil! Conducerea CFR-ului l-a taxat pe Louis Munteanu. Atacantul din Gruia, interzis la flash-interviu
23:02 7 dec.
Tudor Băluță, la pământ după Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1: „Meritam să câștigăm, am dominat”
22:57 7 dec.
Filipe Coelho, supărat după remiza 1-1 cu CFR Cluj: „Fotbalul nu este mereu despre corectitudine”
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 BREAKING NEWSLando Norris, noul campion mondial din Formula 1, după MP din Abu Dhabi. L-a învins pe Max Verstappen după un sezon fabulos 5 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun” 6 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9
Citește și