Marius Șumudică, primul eșec pe banca lui CFR Cluj! Campioana României, răpusă de echipa lui Alexandru Băluță

Publicat: 22 iunie 2021, 21:31

Marius Șumudică a suferit primul eșec pe banca lui CFR Cluj. Campioana României a fost învinsă de Akademia Puskas, scor 0-1.

Marius Şumudică, prima reacție după accident

CFR Cluj și Akademia Puskas s-au anihat reciproc în prima repriză. După pauză, maghiarii, cu Alex Băluță integralist, au ratat câteva șanse importante la poarta lui Figueiredo.

Defensiva campioanei României a cedat după ce Șumudică a schimbat jumătate de echipă, în minutul 58.

Marius Șumudică, primul eșec pe banca lui CFR Cluj

Mateo Susic a faultat în propriul careu, iar ungurii nu au ratat de la 11 metri. Jakub Plsek l-a învins pe Cristiano Figueiredo.

Cea mai mare ocazie a CFR-ului a venit în minutul 75, când Petrila a trimis în bară dintr-o lovitură liberă.

Echipa lui Marius Șumudică n-a reușit să găsească drumul spre gol și a înregistrat astfel primul eșec din cantonamentul din Austria. Până acum, CFR a mai învins-o pe FC Wels, scor 4-0, și a remizat cu Ludogoreț, scor 1-1.

Giedrius Arlauskis rămâne în Gruia

CFR Cluj l-a convins pe Giedrius Arlauskis să rămână în Gruia. Portarul va semna un nou contract cu campioana, refuzând astfel o revenire în zona Golfului.

Arlauskis s-a întors în primăvara aceasta pentru a ajuta decisiv CFR Cluj să câştige al patrulea titlu consecutiv în Liga 1. Ajuns la 33 de ani, Arla a fost portarul care a apărat cinci partide din play-off.

Arlauskis e de şase ori campion în Liga 1. Pe lângă cele patru titluri menţionate mai sus, el a câştigat campionatul şi cu Unirea Urziceni (2008-09) şi FCSB (2014-15). El a făcut un gest uriaş în primăvara trecută, jucând gratis pentru ardeleni.

George Baltă, la AS.ro LIVE

Dan Petrescu
Fotbal intern • 21 ian., 17:32
„Nu cred în statistică”. Dan Petrescu se teme înainte de FCSB – CFR Cluj. Avertisment pentru jucătorii săi: „Programul nostru este de două ori mai greu”
Denis Alibec
Fotbal intern • 21 ian., 17:09
Denis Alibec, ofertat de Gică Hagi. Ce salariu e dispus să îi plătească „Regele” și ce răspuns a primit de la atacantul intrat în dizgrație la CFR Cluj
Flavius Stoican a primit întăriri de la CFR Cluj
Fotbal intern • 21 ian., 15:54
Dinamo a perfectat un nou transfer! Vrea să evite retrogradarea cu un jucător de la CFR Cluj. Mutarea, realizată înaintea meciului cu FC Argeş
21
ian.
23:05
FC Argeș – Dinamo 2-1 | Iuliu Mureșan a făcut praf arbitrajul lui Marcel Bîrsan. „Le-a spus jucătorilor că nu a fluierat la Matei. Atunci ce a fluierat?”
21
ian.
22:59
FC Argeș – Dinamo 2-1 | „Nu ne permitem să mai fim furați”. Alex Răuță, convins că Dinamo are viitor! „Mister ne-a spus să o ținem tot așa!”
21
ian.
22:38
Panică la Rangers! Ianis Hagi a ieșit accidentat în meciul din Cupa Ligii. Ce s-a întâmplat cu jucătorul român
21
ian.
22:26
FC Argeș – Dinamo 2-1 | Flavius Stoican, convins că nu merita să piardă la debut. Mesaj de luptă înaintea derby-ului cu FCSB: „Vor vedea dacă suntem vai de capul nostru!”
21
ian.
22:11
FC Argeș – Dinamo 2-1 | „Rezultat nemeritat!” Dinamoviștii au pus tunurile pe Marcel Bîrsan. Fazele care i-au scos din minți pe alb-roșii
21
ian.
22:00
MERCATO 2022 | Barcelona ”a spart banca” pentru Ferran Torres. Catalanii au cedat un jucător în Premier League. Cele mai tari transferuri sunt AICI
21
ian.
21:45
FC Argeș – Dinamo 2-1. Flavius Stoican, debut cu înfrângere. „Câinii” au avut două goluri anulate. Alb-roșiii riscă să ajungă pe ultimul loc în Liga 1
21
ian.
21:25
FotoIlie Năstase i-a făcut plângere penală lui Ciprian Marica. „E un hoțoman, un escroc. O să facă pușcărie!”. Acuzații uluitoare și pentru tatăl fostului atacant