Închide meniul

”Merită acest pas!” Edi Iordănescu vede cu ochi buni transferul lui Florin Tănase. Ce crede că se va întâmpla la FCSB după plecarea căpitanului

Dragoș Vasile Publicat: 28 decembrie 2021, 20:11

Comentarii
”Merită acest pas!” Edi Iordănescu vede cu ochi buni transferul lui Florin Tănase. Ce crede că se va întâmpla la FCSB după plecarea căpitanului

Profimedia

Edi Iordănescu vede cu ochi buni transferul lui Florin Tănase

Edi Iordănescu crede că Florin Tănase merită să se transfere în afara României. Căpitanul lui FCSB este dorit de arabi, care sunt dispuși să îi ofere de trei ori mai mulți bani decât la echipa patronată de Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Eu cred că nu va fi ușor, dar Tănase merită acest pas. Anul trecut a fost golgheterul campionatului în mod detașat. Cred că pentru familia lui ar fi un pas bun, firesc. Fotbalistic va fi o pierdere. Știu ce înseamnă Tănase pentru FCSB.

Cred că grupul de la FCSB poate să crească. FCSB pierde un lider în vestiar, o voce importantă. Grupul e unul foarte bun, mă bucur că au avut rezultate bune și după mine. Echipa a mers bine și a continuat să performeze. Și Toni face o treabă bună”, a spus Edi Iordănescu la la digisport.ro.

Florin Tănase ar putea pleca în această iarnă de la FCSB. Arabii de la Al Nasr Dubai sunt decişi să achite clauza de reziliere de 3 milioane de euro şi să îi ofere un salariu fabulos atacantului. Golgheterul roș-albaștrilor ar urma să încaseze 960.000 de euro pe sezon.

Florin Tănase, dat de gol! Ce planuri ar avea, de fapt, golgheterul lui FCSB

Florin Tănase e pe picior de plecare de la FCSB. Marius Niculae crede că “perla” lui Gigi Becali vrea să se transfere ca să prindă un contract mai bun.

Reclamă
Reclamă

”E normal că vrea să plece, a ieșit golgheter, joacă și la echipa națională. E normal să caute în altă parte. Se gândește și la partea financiară, cred că asta îl interesează în principal acum.

Vrea acum să se pună la adăpost din punct de vedere financiar, cum spunem noi fotbaliștii. Cred că merită un contract pentru că și-a făcut treaba aici”, a spus Marius Niculae, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:53
VIDEOOklahoma City Thunder a egalat recordul celui mai bun debut de sezon. S-au stabilit semifinalele Cupei NBA
13:31
“Ești o rușine. Nu mă miră că Ronaldo te-a ignorat”. L-a făcut praf pe Carragher după atacul asupra lui Salah
13:07
Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie
12:55
UPDATEVizita cehilor în România, plină de complicații. Ce se întâmplă înainte de Universitatea Craiova – Sparta Praga
12:37
Universitatea Craiova – Sparta Praga LIVE TEXT (19:45). Oltenii se pot califica în fazele eliminatorii UECL
12:13
Golgheterul all-time al SUA a prezis cine se va califica la Mondial din barajul României: “Poate ne grăbim”
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea” 6 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025
Citește și