Mesajul Simonei Halep după retragerea de la Doha. Ce urmează pentru campioana noastră

Antena Sport Publicat: 23 februarie 2021, 11:41 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Mesajul Simonei Halep după retragerea de la Doha. Ce urmează pentru campioana noastră

Simona Halep nu merge la turneul de la Doha

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"Abia aştept să revin la Doha anul viitor. Vă transmit cele mai calde urări şi o săptămână în siguranţă şi de succes!", a scris Simona Halep, pe Twitter.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Principala favorită a turneului de la Doha este Ashleigh Barty. Premiile totale ale competiţiei sunt de 565.530 dolari. Pe tablou se mai află Elina Svitolina, Aryna Sabalenka, Karolina Pliskova sau Bianca Andreescu. 

Turneele la care urmează să joace Simona Halep după retragerea de la Doha

După Dubai, Halep va trece direct la turneele de zgură şi va participa la Madrid (29 aprilie – 8 mai) şi Roma (10-16 mai). Evident, Simo va fi apoi prezentă la al doilea turneu de Grand Slam al anului, Roland Garros (17 mai – 6 iunie).

În urma turneului de la Australian Open, Halep a fost depăşită de Naomi Osaka, nipona fiind noul număr 2 WTA. 

Reclamă
Reclamă

"Să fiu sinceră, nu mă gândesc la clasament deloc. Nici nu joc foarte mult. Vreau doar să rămân întreg sezonul la un nivel constant, să nu mă prăbușesc în vară, ceea ce mi se întâmplă de obicei. Evident, dacă voi avea rezultate bune voi ajunge și pe primul loc. Dar per total nu este un obiectiv pentru mine", a spus Osaka. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06 22 mai

VIDEOCristiano Ronaldo, maestru de ceremonii după ce a câștigat titlul cu Al-Nassr! Portughezul a făcut spectacol cu fanii

23:45

Danemarca – Slovacia 1-5. Canada – Norvegia 6-5, după prelungiri! Spectacol total la Mondialul de hochei

23:45

Anunţul făcut de Gigi Becali în privinţa lui Marius Baciu: “Aşa a fost şi la Edi Iordănescu”

23:23

VIDEOCristiano Ronaldo, în lacrimi la meciul care l-a făcut campion în Arabia Saudită! Imagini emoţionante cu superstarul

23:13

Ce a apărut pe contul lui Ronaldo după ce superstarul portughez a câştigat primul titlu în Arabia Saudită!

22:57

Cristiano Ronaldo, campion în Arabia Saudită! Al-Nassr, primul titlu după o pauză de 7 ani

1 Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului 2 UPDATETuchel, decizii “bombă” în privinţa lotului pentru Mondial! Vedetele care sunt OUT: “Am fost şocat şi devastat” 3 Sud-africanii au reacţionat după ce Siyabonga Ngezana a semnat! 4 “Un meci nebun” Prima reacţie a lui Jaqueline Cristian după ce a reuşit o performanţă unică în carieră! 5 Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi” 6 Concurență pentru Daniel Pancu la Rapid! Numele surpriză aflat pe lista lui Dan Șucu
Citește și