Închide meniul

“Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă

Gabriel Zamfirescu Publicat: 23 octombrie 2021, 23:34

Comentarii
Mi-a intrat puţin glonţul. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă

Mihai Iosif, în timpul unui meci pentru Rapid / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Iosif a făcut din nou spectacol după Dinamo – Rapid 1-1. Antrenorul giuleştenilor este mulţumit de rezultatul final şi recunoaşte. A fost la un pas de o înfrângere. Fără reuşita lui Nicolae Carnat din prelungiri, Dinamo ar fi câştigat după ce nu mai obţinuse o victorie din etapa a treia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid

“A fost dramatism, în sensul că am egalat spre sfârșit. Cred că a fost un rezultat echitabil. Mi-a intrat puțin glonțul, dar am pus un leocoplast și am reparat. Goluri demne de un derby, felicit toată echipa pentru că a crezut până la capăt. Etapa viitoare nu va mai fi nimeni pe stadion. O atmosferă cam sumbră, Bacovia. M-am speriat la Răuță, s-au mai întâmplat niște tragedii în zona aia a terenului”, a spus antrenorul Rapidului, conform digisport.ro.

Mihai Iosif l-a lăudat pe Mircea Rednic

La finalul meciului, antrenorul Rapidului, Mihai Iosif, l-a lăudat şi pe Mircea Rednic. “Dinamo are un antrenor foarte bun, care este cel mai titrat din istoria Rapidului, ca trofee. Nu aș vrea să fim supra-evaluați. Suntem realiști. Știm ce putem, știu cum suntem. Sper să avem rezultate cât mai bune în următoarele meciuri. Foarte important pentru suporteri”, a mai spus antrenorul Rapidului, Mihai Iosif.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:20
Juventus – Borussia Dortmund 4-4, meciul de infarct care a egalat un record rar în UEFA Champions League
0:17
Borna atinsă de Kylian Mbappe după Real Madrid – OM. Cele mai tari statistici ale primei seri din grupa UCL
0:06
Remontada extraordinară în prima seară de Champions League! Fosta adversară a FCSB-ului a făcut spectacol
0:00
Real Madrid – Marseille 2-1, Juventus – Borussia Dortmund 4-4. Dramatism total în prima seară de Champions League
23:36 16 sept.
Mihai Stoica a lăsat deoparte orgoliile. Verdictul pentru rivala Dinamo: “Gândiți-vă la asta”
23:16 16 sept.
“Știu care este proiectul lor”. Ce a remarcat Cristi Chivu înainte să revină la Amsterdam pentru Ajax – Inter
1 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 2 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 3 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 4 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB 5 Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax 6 Adrian Mutu îi spulberă lui Dinamo visul suprem: “Sunt buni cu echipe medii spre slabe”
Citește și