“Mi-am dorit să picăm cu ei!” Sepsi i-a declarat război lui Spartak Trnava. “Doar inspirația poate face diferența”

Alexandru Ivan Publicat: 21 iulie 2021, 22:38

Comentarii
Mi-am dorit să picăm cu ei! Sepsi i-a declarat război lui Spartak Trnava. Doar inspirația poate face diferența

FOTO:Bogdan Balas/SPORT PICTURES

Sepsi i-a declarat război lui Spartak Trnava. Revelația sezonului trecut din Liga 1 se află la prima participare din istoria clubului în cupele europene.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Sperăm să facem o partidă bună. Am avut un sezon reuşit, dar am pierdut jucători importanţi în vară. Cei nou-veniţi mai au nevoie de timp până se vor omogeniza.

Sepsi i-a declarat război lui Spartak Trnava

În acelaşi timp am destulă experienţă să-mi dau seama că partidele amicale nu seamănă cu cele oficiale. Sunt convins că mâine va fi o partidă echilibrată şi doar inspiraţia unui jucător poate să facă diferenţa”, a spus Grozavu.

Fotbalistul Bogdan Mitrea, care a jucat pentru Spartak Trnava înainte de a veni la Sepsi, s-a declarat bucuros de revenirea în Slovacia.

Mă bucur să mă reîntorc la Trnava, am plecat acum un an, mă simt ca şi acasă aici. Sunt bucuros că sunt aici. Sper să facem un joc bun şi să plecăm victorioşi mâine. Am plecat cu o impresie foarte bună de la Trnava, e un club foarte bun din Slovacia. Mi-am dorit să picăm, cu Spartak”, a afirmat Mitrea.

Reclamă
Reclamă

Sepsi Sfântu Gheorghe va întâlni echipa Spartak Trnava, joi seară, în deplasare, de la ora 22.00, în prima manşă a turului doi preliminar al Conference League.

În cazul în care va trece de Spartak Trnava, Sepsi va juca în runda următoare cu câștigătoarea dublei dintre Sutjeska și Maccabi Tel-Aviv.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:46

Bosnia – Italia şi Kosovo – Turcia LIVE SCORE (21:45). Finalele barajului de calificare la World Cup 2026. Programul complet

15:26

Tatăl lui Max Verstappen le dă emoţii fanilor Formulei 1: “Sunt îngrijorat”

15:23

Cum a decurs operaţia lui Mircea Lucescu. Selecţionerului i s-a montat un defibrilator

14:57

LeBron James, un nou record istoric în NBA. Starul lui LA Lakers, cifre fabuloase la 41 de ani

14:28

Bătălia istorică pentru al 48-lea loc la Cupa Mondială: meciul care poate schimba o națiune și „percepția Vestului”

14:26

Militarul italian acuzat că i-a spionat pe bosniaci a fost arestat. Scandal de proporţii înaintea finalei pentru World Cup 2026

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 3 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 4 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 5 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 6 Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat
Citește și