Pintilii, fost căpitan al roș-albaștrilor, spune că Popa ar trebui să bage capul în pământ și să vorbească mai puțin, mai ales că nu dat 100% în a doua sa aventura la echipa bucureșteană.
Mihai Pintilii îl desființează pe Adrian Popa
"Sunt lucruri care nu se zic. Eu, dacă aş fi plecat de la Steaua, nu aş fi făcut aşa, să mă duc în emisiune să dau declaraţii. Nu pică bine. Şi în primul rând, pentru caracterul tău, Popică, era mai bine să nu zici. Ce a întâmpinat el aici, rămâne doar pentru el. A făcut performanţă la clubul ăsta, a câştigat trofee, a câştigat bani la clubul ăsta şi trebuia doar să lase capul în pământ şi să plece.
Cum i-am zis de la început, taci din gură, vezi-ţi de treaba ta! Nu erai un jucător cumpărat, erai un jucător împrumutat, care nu ai venit cu sufletul, nu erai 100%. Că dacă erai 100% cu sufletul şi dădeai totul pe teren, probabil şi jucai şi era mult mai bine pentru el. Popică şi-a făcut treaba, a plecat, îi mulţumim şi atât!", a declarat Pintilii, la Telekom Sport.
Popa a revenit în vara lui 2019 la FCSB. El a jucat 829 de minute în 20 de partide din acest sezon, în toate competiţiile și a marcat trei goluri.
- Popa, criticat de Mihai Pintilii
- Pintilii este fostul căpitan al celor de la FCSB
- Război între Popa și foștii coechipieri
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
- Dorinel Munteanu i-a desființat pe cei de la Hermannstadt: „Investitori de carton”
- Edi Iordănescu a făcut anunțul despre viitorul său. Ce spune despre o posibilă revenire în Liga 1
- Reacţia LPF după accidentul teribil în care şi-a pierdut viaţa maseurul „câinilor”, Constantin Covaciu
- Vlad Dragomir, decisiv pentru Pafos și merge mai departe în turul trei preliminar Europa League
































